Studia na kierunku badania UX to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na kierunku badania ux - studia podyplomowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | zjazdy, online |
Poziom studiów | studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku badania ux - studia podyplomowe możesz podjąć na w trybie online | badania ux - studia podyplomowe - uczelnie >
Studia skierowane są do szerokiego grona odbiorców, m.in. analityków biznesowych, informatyków, grafików, ale także psychologów i osób pracujących w branży badawczej, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu badań UX. Kierunek może być także odpowiedni dla kierowników projektów i managerów, zainteresowanych zwiększeniem swoich kompetencji w zakresie prowadzenia zespołów badawczych.
W celu rekrutacji na kierunek badania UX zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. czesne czy wpisowe. W grupach często jest ograniczona liczba miejsc, a o akceptacji przyszłych studentów może decydować kolejność zgłoszeń. Warto więc wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek badania UX realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Na niektórych uczelniach studenci mogą mieć wybór, czy uczestniczyć w zajęciach online, czy stacjonarnie w budynkach uczelni (forma hybrydowa). Wśród kadry dydaktycznej mogą się znaleźć wykwalifikowani pracownicy uczelni oraz specjaliści z dziedziny m.in. user experience, analityki czy socjologii. Program zawiera zarówno części teoretyczne, jak i ćwiczenia i warsztaty praktyczne. Studenci mają często możliwość uczestniczenia w projektach indywidualnych i grupowych, budując dzięki temu swoje portfolio.
Studia na kierunku badania UX możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku badanie UX uczą się zwykle, w jaki sposób analizować potrzeby odbiorców oraz tworzyć produkty i usługi zgodnie z wynikami badań. Mogą także dowiedzieć się, jak podejmować odpowiednie decyzje biznesowe, żeby zminimalizować ich ryzyko. W programie są często zawarte tematy z dziedziny psychologii m.in. emocji i motywacji. Słuchacze mogą zapoznać się z metodami jakościowymi i ilościowymi oraz nauczyć się je wykorzystywać w badaniach. Mają także możliwość udziału w zajęcia omawiających techniki raportowania wyników analiz. Studenci mogą się również nauczyć formułować problemy i stawiać hipotezy badawcze. Często biorą także udział w warsztatach z zarządzania projektami.
Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku badania UX, to np.:
Słuchacze mogą dowiedzieć się jak prowadzić badania w zależności od kontekstu. Mają okazję poznać techniki badań na potrzeby gier wideo czy wirtualnej rzeczywistości, a także nauczyć się, jak prowadzić analizy z udziałem grup ze specjalnymi potrzebami. W trakcie zajęć poruszane są czasem także zagadnienia związane z bieżącymi trendami w UX.
Studia na kierunku badania UX trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku badania UX są przygotowani do prowadzenia badań za pomocą nowoczesnych narzędzi analitycznych. Mogą zostać zatrudnieni w organizacjach, które poszukują osób specjalizujących się w UX pod kątem produktowym. Inną możliwością jest praca w placówkach badawczych. Absolwenci mogą także szukać zatrudnienia na stanowiskach managerskich i kierowniczych w zespołach badawczych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom mają również możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studia mogą się przyczynić do awansu na wyższe stanowiska w dotychczasowym miejscu pracy.
Możliwości zatrudnienia po kierunku badania UX to m.in.:
Miasta, które oferują studia na kierunku BADANIA UX - STUDIA PODYPLOMOWE