Studia wojskowe na kierunku Logistyka prowadzone są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których celem jest przede wszystkim osiągnięcie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do dowodzenia i kierowania zespołami ludzi, jak również techniczne przygotowanie specjalistyczne, umożliwiające zarządzanie eksploatacją sprzętu wojskowego, adekwatnie do zajmowanego stanowiska służbowego w Siłach Zbrojnych RP. Jednolite studia magisterskie na studiach wojskowych trwają dziesięć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera oraz stopnia wojskowego podporucznika.
Każdy student to żołnierz pełniący służbę kandydacką. Z dniem stawienia się do służby otrzymuje więc stopień wojskowy szeregowego i jako żołnierz podlega przepisom dotyczącym służby wojskowej.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku logistyka-studia wojskowe możemy podzielić na:
1. Poziom
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Realizacja studiów wojskowych na kierunku Logistyka przebiega wedle podziału na moduły: wojskowy oraz politechniczny. Mówiąc krótko, oznacza to, że studenci zdobywają wiedzę z zakresu wybranego przez siebie kierunku oraz wiedzę związaną z wojskiem. Grupa zajęć bloku wojskowego, czyli moduł oficerski zakłada przygotowanie kandydatów na oficerów do dowodzenia i realizacji zadań na pierwszym stanowisku służbowym w warunkach pokojowego funkcjonowania Sił Zbrojnych RP. Jakie przedmioty znajdują się w obszarze kształcenia wojskowego? Między innymi: przywództwo w dowodzeniu, historia sztuki wojennej, taktyka, topografia wojskowa, zabezpieczenie logistyczne działań taktycznych, międzynarodowe prawo humanitarne konfliktów zbrojnych, podstawy eksploatacji sprzętu wojskowego.
Moduł politechniczny przypomina ten realizowany przez studentów na studiach cywilnych. Zakłada on między innymi pozyskanie wiedzy obejmującej zagadnienia z zakresu inżynierii systemów i procesów logistycznych, zrozumienie metod, technik i narzędzi stosowanych przy rozwiązywaniu złożonych zadań inżynierskich związanych z logistyką, poznanie zasad tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, zrozumienie procesów zachodzących w cyklu życia urządzeń, jak również pozyskanie wiedzy z zakresu grafiki inżynierskiej, budowy i eksploatacji maszyn, wykorzystywania systemów informatycznych w logistyce sił zbrojnych, funkcjonowania terytorialnego systemu realizującego zaopatrywanie i zabezpieczenie techniczne, funkcjonowania systemu zabezpieczenia logistycznego wojsk w czasie pokoju, kryzysu i wojny.
Oprócz tego, studenci rozwijają umiejętności językowe. Istotne jest bowiem to, aby absolwent studiów posługiwał się językiem angielskim na poziomie biegłości 3232, zgodnie z porozumieniem standaryzacyjnym NATO STANAG 6001, zarówno w tematyce ogólnej, wojskowej, jak i tematyce specjalistycznej z zakresu logistyki.