1. Typ i tryb studiów
Kierunek logistyka w gospodarce można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie bezpośrednio związana z naukami technicznymi i ścisłymi.
Studia na kierunku logistyka w gospodarce możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku logistyka w gospodarce: zaawansowane decyzje logistyczne, zarządzanie logistyczne, planowanie i ocena inwestycji w logistyce, aplikacje informatyczne w logistyce, projektowanie systemów i procesów logistycznych.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku logistyka w gospodarce, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania czy finansów. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
systemy informatyczne w logistyce
-
finanse przedsiębiorstw
-
logistyka zaopatrzenia
Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się analizować wybrane zjawiska i procesy gospodarcze oraz ekonomiczne.
Ponadto dowiesz się, w jaki sposób zarządzać procesem logistycznym i transportowym. Studenci poznają także zasady zarządzania jakością oraz nadzorowania prac magazynowych.
4. Dla kogo ten kierunek
Logistyka w gospodarce to perspektywiczne i nowoczesne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość z tą prężnie rozwijającą się branżą.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie i mają szansę rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Logistyka to niezwykle szeroka i wieloaspektowa dziedzina, która zajmuje się nadzorowaniem procesu dystrybucji.
Z roku na rok studia związane z tym biznesem cieszą się coraz większą popularnością, a studenci coraz chętniej decydują się na wybór tego typu kierunków, aby zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową.
Jeżeli ty także chciałbyś zyskać szansę na ciekawą i perspektywiczną pracę w prężnie rozwijającej się branży logistycznej, to studia na kierunku logistyka w gospodarce będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
5. Gdzie studiować logistykę w gospodarce
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek logistyka w gospodarce: