1. Typ i tryb studiów
Kierunek mediacja sztuki jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku mediacja sztuki możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk artystycznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku mediacja sztuki zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk artystycznych i kulturowych. Studenci będą mieli okazję poznać różnorodne formy sztuki, między innymi takie jak malarstwo, rzeźba czy grafika. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
performance
-
teoria sztuki
-
krytyka artystyczna
-
warsztat mediatora
-
sztuka w przestrzeni publicznej
3. Nabywane umiejętności
Absolwenci powyższego kierunku artystycznego będą posiadać szereg umiejętności praktycznych, dzięki którym zdobędą ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową. Przede wszystkim nauczysz się podstaw malarstwa, rysunku czy rzeźbiarstwa.
Ponadto skupisz się na doskonaleniu kompetencji z zakresu krytyki artystycznej. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać analizę wybranych zjawisk kulturowych i artystycznych. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
4. Dla kogo ten kierunek
Współczesne zjawiska w sztuce wytworzyły potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie kształtowania wartościowych procesów społecznych i twórczych postaw kulturowych. Jeżeli zatem masz talent plastyczny, interesujesz się szeroko pojętą sztuką to Mediacja sztuki może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
5. Gdzie studiować mediację sztuki
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek mediacja sztuki: