Studia na kierunku mediacja sztuki pozwalają studentom zapoznać się z teoretycznymi oraz praktycznymi zagadnieniami projektów artystycznych, jakie realizowane są w ramach sztuki współczesnej.
Program kształcenia od samego początku studiów I stopnia jest poszerzony o moduł przedmiotów ogólnoplastycznych. Dzięki temu słuchacze mogą świadomie dokonywać wybory swojej ścieżki kształcenia.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych, nowoczesnych pracowniach, salach wykładowych i pracowniach multimedialnych. Dodatkowo słuchacze mają możliwość uczestnictwa w wymianach międzynarodowych, aby poszerzyć swoje umiejętności artystyczne.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku mediacja sztuki możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie);
-
studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie we Wrocławiu na kierunku mediacja sztuki przekazują słuchaczom obszerną wiedzę w dziedzinie sztuk wizualnych oraz mediatora kultury współczesnej. Absolwent potrafi podejmować i realizować działania artystyczne prowadzone w celu kształtowania wartościowych procesów twórczych i postaw kulturowych.
W ramach kształcenia słuchacze mają możliwość zapoznania się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami międzynarodowych projektów artystycznych. Eksplorują tę przestrzeń i uczą się, jak świadomie organizować środowiska sprzyjające rozwojowi własnej kreatywności.
Wybierając ten kierunek, student ma też możliwość zdobycia rozbudowanych umiejętności warsztatowych. Pogłębia swoją wiedzę w zakresie teorii i historii sztuki czy estetyki i krytyki artystycznej.
Absolwent potrafi badać problemy współczesnej kultury oraz języka nowych mediów. Zna podstawowe metody pracy i warsztat kuratora. Wie, jak krytycznie dokonywać analizy ekonomicznych i administracyjnych podstaw sztuki.
Poza tym po ukończeniu studiów absolwenci swobodnie poruszają się w wybranych dziedzinach sztuki współczesnej i potrafią realizować działania animacyjne, edukacyjne czy warsztatowe.