Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
ADMINISTRACJA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
CO POTRAFI ABSOLWENT ADMINISTRACJI?
Studia pozwolą zrozumieć jak działa administracja, w oparciu o jakie przepisy. Osoba po tych studiach, posiadająca takie wykształcenie potrzebna jest w każdej firmie.
Zwiń
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
STUDIA I STOPNIA
Wymagane przedmioty:
język obcy nowożytny lub język polski.
Przedmioty dodatkowe:
historia lub wiedza o społeczeństwie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Przyjęcie kandydatów na studia następuje na podstawie oceny na dyplomie oraz złożonych wymaganych dokumentów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
PRAWO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studia w Słupsku - Akademia Pomorska w Słupsku - kierunek studiów prawo
Studia prawnicze umożliwiają nabycie praktycznych umiejętności w zakresie obowiązywania, stosowania i wykładni przepisów prawa. Kompetencje te są pożądane we współczesnej gospodarce i życiu społecznym. Wiele obecnie zachodzących zjawisk społeczno-ekonomicznych, ich interpretacja, określanie skutków i potencjalnych korzyści, które one przynoszą, wymagają zastosowania specjalistycznej wiedzy oraz skorzystania z usług w pełni profesjonalnych prawników.
Wiedza z zakresu prawa przydatna jest zwłaszcza przy wykonywaniu zawodów prawniczych oraz zadań wspierających funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości oraz instytucji państwowych odpowiedzialnych za administrowanie państwem, tak na poziomie centralnym jak i terytorialnym.
Osiągnięcie profesjonalizmu zawodowego opartego na rzetelnej wiedzy prawniczej gwarantują pięcioletnie ‒ jednolite ‒ studia magisterskie na kierunku prawo, o profilu praktycznym. Zdobycie wykwalifikowanych kompetencji z zakresu stosowania i wykładni przepisów prawa sytuuje absolwenta kierunku prawo na dogodnej pozycji rynku pracy.
Studia prawnicze stwarzają szansę uzyskania przede wszystkim wiedzy praktycznej, ale co niezwykle ważne także kompetencji społecznych dających przyszłemu prawnikowi wyższy stopień pewności i przekonania, iż znajomość prawa potrzebna jest w wielu obszarach życia gospodarczego, państwowego i społecznego.
Zwiń
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Wymagane przedmioty:
język obcy nowożytny lub język polski.
Przedmioty dodatkowe:
1 przedmiot do wyboru z: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Pomorski w Słupsku.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Duże wymagania, świetni wykładowcy i prostudencka atmosfera. Gdybym raz jeszcze wybierał, gdzie będę studiować prawo, to ponownie wybrałbym Słupsk.
Poziom wykładów jest wysoki. Są świetni profesorowie. Zajęcia mają profil praktyczny. Prowadzą je też sędziowie, adwokaci. Ponieważ uczymy się w małych grupach, jest świetny kontakt z profesorami. Wszyscy wszystkich znają, jest indywidualne podejście do studenta. Studiowałam wcześniej na UG. W Słupsku poziom jest wyższy, a studenci traktowani z dużo większym szacunkiem. Prawo w Słupsku to studia przyjazne dla studenta.