Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Logistyka |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oferują pozyskanie wiedzy z dwóch obszarów: nauki o zarządzaniu i jakości oraz ekonomii i finansów. Program nauczania największy nacisk kładzie na zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, dlatego nie brakuje w nim przedmiotów poświęconych między innymi: ekologistyce, logistyce zwrotnej, czy zrównoważonemu łańcuchowi dostaw. Co oczywiste, fundamentem kształcenia są zagadnienia związane z projektowaniem i zarządzaniem procesami logistycznymi wewnątrz przedsiębiorstwa, bowiem w każdym przedsiębiorstwie realizowane są takie procesy jak: zamawianie, spedycja, magazynowanie i obsługa klienta i wymagają one zintegrowanego podejścia decyzyjnego i podporządkowane są regule racjonalnego gospodarowania.
Na tej podstawie, w toku kształcenia studenci studiów logistycznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zaznajamiają się między innymi z: zarządzaniem łańcuchami dostaw, rachunkowością finansową i zarządczą, zarządzaniem transportem, logistyką zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, magazynowaniem i obsługą zapasów, logistyką miejską, zarządzaniem ryzykiem w logistyce, czy mapowaniem procesów logistycznych. Ponadto, poznają logistyczną obsługę klienta w e- commerce, zasady korespondencji handlowej w biznesie międzynarodowym, uwarunkowania inwestycji logistycznych, a także analityczne systemy informatyczne w logistyce i łańcuchach dostaw.
Zobacz także
Studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu umożliwiają pozyskanie wiedzy, umiejętności i coraz częściej poszukiwanych na rynku kompetencji społecznych. Absolwenci tych studiów wyróżniają się przede wszystkim wiedzą interdyscyplinarną, dotyczącą procesów logistycznych i zarządzania nimi w przedsiębiorstwie, podstaw ekonomii, zarządzania i związanych z nimi statystyki, finansów, rachunkowości, informatyki i marketingu, a także zasad i metod zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie. Pozyskane wykształcenie mogą wykorzystać na stanowiskach specjalisty, kierownika, menedżera do spraw logistyki, menedżera do spraw zakupów, spedytora międzynarodowego, specjalisty do spraw administracji transportu. A gdzie? Między innymi w działach logistycznych przedsiębiorstw, centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, firmach transportowych, czy firmach konsultingowych.
W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy nowożytny, geografia, historia, informatyka.
Co wpływa na to, czy studia są darmowe czy odpłatne? Omawiając uczelnię publiczną jaką jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu należy wspomnieć, że na aspekt finansowy wpływa tryb odbywania zajęć. Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne. Koszt nauki w ramach studiów niestacjonarnych to 3000 złotych za semestr.
Zobacz także
Studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu reprezentowane są przez kierunek realizowany w ramach studiów pierwszego stopnia. Co ważne, kształcenie posiada wymiar praktyczny, a studenci rozwijają umiejętności niezbędne do sprawnego poruszania się po rynku, a przede wszystkim po branży TSL, czyli Transport – Spedycja – Logistyka. O jakie umiejętności chodzi? Przede wszystkim o umiejętności przeprowadzania analiz ekonomicznych w odniesieniu do procesów logistycznych, posługiwania się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne, stosowania zasad i metod zarządzania łańcuchami dostaw, a także diagnozowania i projektowania systemów zarządzania łańcuchami dostaw.
Studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunek należący do obszaru studiów logistycznych oferowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu realizowany jest w ramach studiów licencjackich, co oznacza, że nauka trwa 3 lata.
Studia logistyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowane są w formule stacjonarnej i niestacjonarnej. Pierwsza polega na uczęszczaniu na uczelnię od poniedziałku do piątku i realizowaniu zajęć rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych, natomiast druga polega na realizowaniu zajęć, które organizowane są w ramach weekendowych zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu