Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Informatyka i ekonometria |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia informatyczne oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu mają nieco inny wymiar niż studia informatyczne prowadzone w innych uczelniach, a ich charakter determinowany jest oczywiście miejscem kształcenia. Są to studia, których program oparty jest na fundamentach takich dyscyplin jak: ekonomia i finanse, informatyka techniczna i telekomunikacja, informatyka oraz nauki o zarządzaniu i jakości, a ich najważniejszym założeniem jest zrozumienie m metod i narzędzi informatycznych i ilościowych niezbędnych do modelowania, analizy i prognozowania zjawisk społeczno- gospodarczych oraz badań w obszarach ekonomii, finansów i zarządzania. Co zatem znajduje się w programie kształcenia, skoro wiodącą dyscypliną w studiach informatycznych jest ekonomia i finanse?
Studenci studiów informatycznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu poznają typy struktur i instytucji społecznych i gospodarczych oraz relacje między nimi w skali krajowej i globalnej, zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, a także wspomniane wcześniej metody i narzędzia niezbędne do modelowania, analizy i prognozowania zjawisk społeczno- gospodarczych. Uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi: informatyce ekonomicznej, matematyce finansowej i ubezpieczeniowej, programowaniu komputerów, projektowaniu systemów informatycznych, algorytmom i strukturom danych, statystyce matematycznej, czy ekonometrii przestrzennej.
Zobacz także
Jak już wspomnieliśmy, studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu posiadają specyficzny profil kształcenia, inny od tego, który zazwyczaj kojarzy się z tym obszarem. Studenci uczą się analizy danych, modelowania, prognozowania i zarządzania ryzykiem. Poznają kluczowe zagadnienia z zakresu mikro i makroekonomii, rachunkowości i finansów, zasady programowania i obsługi systemów informatycznych, a także zaawansowane technologie baz danych, czy problematykę sztucznej inteligencji. W jaki sposób mogą wykorzystać pozyskane wykształcenie?
Absolwenci studiów informatycznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu mogą pracować między innymi jako: analitycy procesów gospodarczych, menedżerowie – informatycy, specjaliści z zakresu rozwiązań informatycznych, projektanci serwisów internetowych i usług sieciowych, a obowiązki zawodowe mogą wykonywać wszędzie tam, gdzie podejmowanie decyzji ekonomicznych trzeba poprzedzić wnikliwymi analizami ilościowymi z wykorzystaniem technologii informatycznych.
W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, język obcy nowożytny.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu mogą być realizowane w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, a forma kształcenia wpływa na to czy nauka jest odpłatna czy bezpłatna. Studia stacjonarne są darmowe, natomiast koszt nauki na studiach niestacjonarnych wynosi 3000 złotych za semestr.
Zobacz także
Studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu reprezentowane są przez jeden kierunek, który łączy w sobie kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki. Studia realizowane są według dobrze znanego podziału na stopnie, a poza tym oferują studentom specjalności, dzięki którym mogą zagłębić się w zagadnienia dotyczące między innymi: analityki gospodarczej, biznesu elektronicznego, informatyki w gospodarce i administracji, czy inżynierii finansowej.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli studia licencjackie i magisterskie. Studia licencjackie trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie trwają 2 lata.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowane są w formule stacjonarnej i niestacjonarnej. Tryb stacjonarny – znany również jako studia dzienne - polega na odbywaniu zajęć w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny (zaoczny) polega na odbywaniu zajęć w weekendy, organizowanych zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu