Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Wrocławskim to niezwykle bogata i różnorodna przestrzeń kształcenia, w której bez trudu odnajdą się osoby o różnych zainteresowaniach i planach na zawodową przyszłość. Wśród licznych propozycji funkcjonują takie poświęcone między innymi: prawu geologicznemu i górniczemu, prawu gospodarczemu i handlowemu, prawu inwestycyjnemu, prawu karnemu gospodarczemu, czy prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zdecydowanym atutem jest to, że część kierunków umożliwia pozyskanie wiedzy złożonej, bowiem zagadnienia prawne mieszają się między innymi z ekonomią, finansami, czy zarządzaniem.
Wśród przedmiotów, które składają się na programy nauczania wymienić można między innymi: tworzenie i stosowanie prawa, zarządzanie zespołem w korporacji, podstawy postępowania administracyjnego, opodatkowanie handlowych jednostek gospodarczych, umowy regulujące krajowy obrót towarowy, prawo rzeczowe, podstawy prawa ochrony zabytków, prawo ochrony środowiska w gospodarce odpadami, prawna regulacja gospodarki gruntami, finansowanie inwestycji, pojęcie i charakterystyka prawa medycznego.
Zobacz także
Słuchacze prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Wrocławskim poruszają się po różnych tematach i zagadnieniach. Prawo w biznesie, prawo w działalności architekta, prawo ochrony środowiska, prawo medyczne i bioetyki, prawo karne wykonawcze – to tylko niektóre z propozycji kształcenia. Patrząc na to, jak różnorodne są możliwości edukacyjne łatwo dojść do wniosku, że w kwestii możliwości zawodowych może być podobnie.
Pozyskana na prawniczych studiach podyplomowych wiedza może być wykorzystana między innymi przez: pracowników urzędów gmin i miast, pracowników starostw powiatowych, pracowników urzędów marszałkowskich, radców prawnych, adwokatów, pracowników zakładów gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, specjalistów w zakresie bhp oraz ochrony przeciwpożarowej, specjalistów ochrony środowiska, architektów, pracowników urzędów zatrudnienia, pracowników przedsiębiorstw.
W procesie rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Wrocławskim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Niektóre kierunki wymagają ukończenia studiów prawniczych.
Studia podyplomowe to forma kształcenia, za którą należy zwykle zapłacić. Oczywiście, koszt nauki uzależniony jest od wybranego kierunku, a w przypadku podyplomowych studiów prawniczych w Uniwersytecie Wrocławskim ten koszt waha się od 1350 złotych do 3000 złotych za semestr.
Zobacz także
Uniwersytet Wrocławski kierunki
Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Wrocławskim to bardzo bogata i zróżnicowana przestrzeń kształcenia, dedykowana zarówno absolwentom studiów prawniczych, jak również absolwentom innych kierunków, którzy pragną zaznajomić się z różnymi prawnymi zagadnieniami. Wśród tematów, które można zgłębić wymienić można między innymi: prawo geologiczne i górnicze, prawo gospodarcze i handlowe, prawo gospodarki nieruchomościami, prawo gospodarki odpadami, prawo inwestycyjne, prawo karne gospodarcze, prawo ochrony środowiska, czy prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.
Studia podyplomowe – prawnicze w Uniwersytecie Wrocławskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kształcenie w ramach studiów podyplomowych trwa zazwyczaj dwa semestry, czyli jeden rok. Kierunki należące do podyplomowych studiów prawniczych w Uniwersytecie Wrocławskim proponują podobny czas nauki.
Najczęściej spotykaną formą kształcenia w ramach studiów podyplomowych są tzw. zjazdy, czyli zajęcia organizowane w weekendy, zwykle raz albo dwa razy w miesiącu. Naturalnie, aby poznać dokładny harmonogram należy zaznajomić się z programem wybranego kierunku.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Wrocławski