Informatyka studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Informatyka studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku informatyka w Szczecinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Informatyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku

Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

17.04.2024

Informatyka studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Informatyka w Szczecinie to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Informatyka studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie
Studia na kierunku informatyka w Szczecinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Informatyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie wiedzy z wielu dziedzin branży IT. W programie nauczania na studentów czekają zajęcia z programowania, projektowania stron internetowych i gier, a także administrowania sieciami. Rozbudowany charakter studiów daje przyszłym absolwentom wybór dostosowanej do niego ścieżki zawodowej kariery.

Informatycy mogą szukać zatrudnienia zarówno w branży IT, jak i dowolnym środowisku wykorzystującym nowoczesne technologie komputerowe. Kompetencje absolwentów informatyki cenione są m.in. w: biznesie, marketingu, reklamie czy oświacie. Specjaliści tej dziedziny mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: programista, tester oprogramowania, projektant systemów informatycznych, administrator sieci komputerowych i baz danych czy grafik komputerowy.

 
Uczelnie
W Szczecinie informatykę (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Politechnice Morskiej w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku informatyka w Szczecinie

Aby dostać się na kierunek informatyka będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich. Ponadto, wszyscy kandydaci zobowiązani są do przestrzegania terminów dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Szczecinie?

Studia magisterskie na kierunku informatyka w Szczecinie będą odpowiednim wyborem dla absolwentów studiów inżynierskich, którzy na co dzień interesują się naukami technicznymi oraz ścisłymi i chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Obecnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii i powszechnego dostępu do zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, stali się jedną z bardziej pożądanych grup zawodowych, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą, która orientuje się we współczesnych trendach i technologiach informatycznych to koniecznie aplikuj na kierunek informatyka w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

Studia na kierunku informatyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek informatyka w Szczecinie będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk informatycznych, matematycznych i technicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższych obszarów tematycznych. Oto wybrane z nich:

  • duże zbiory danych
  • ekonomiczne i prawne podstawy biznesu
  • matematyka obliczeniowa
  • ochrona własności intelektualnej

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższych. Jako student nauczysz się także nowoczesnych technik programowania i tworzenia bezpiecznych systemów informatycznych. Ponadto dowiesz się w jaki sposób projektować strony internetowe i aplikacje mobilne, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. W czasie studiów zapoznasz się także z ciekawym zagadnieniem, jakim jest sztuczna inteligencja i uczelnie maszynowe. W planie zajęć znajdzie się także szereg fakultatywnych wykładów i warsztatów, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje i rozwiniesz swoje zainteresowania informatyczne.

 

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Szczecinie

Kierunek informatyka (studia II stopnia) - uczelnie w Szczecinie

Uczelnie w Szczecinie - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Informatyki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Informatyka w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek informatyka w Szczecinie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku lub dwa lata, czyli trzy lub cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Informatyka w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku informatyka w Szczecinie będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, dzięki którym zdobędziesz ciekawą i perspektywiczną prace.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w branży IT, między innymi jako analityk systemów informatycznych czy twórca stron internetowych i aplikacji mobilnych. Równie ciekawą opcją może być wykonywanie zawodu grafika komputerowego lub specjalisty do spraw przetwarzania dużych zbiorów danych. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz na stanowisku programisty, który jest obecnie niezwykle cenionym zawodem, także poza granicami kraju.

Po ukończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia.

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Pozostałe uczelnie w Szczecinie na których jest kierunek INFORMATYKA

komentarze (0)