Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Największy wybór studiów

informatycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.05.2024

Studia informatyczne Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia informatyczne w Szczecinie możesz podjąć w 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Szczecińskim, Politechnice Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 lat do 5,5 roku. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: programowania, systemów operacyjnych, baz danych czy sztucznej inteligencjiAbsolwenci studiów informatycznych odnajdują się w pracy w serwisach informatycznych, agencjach reklamowych oraz w firmach związanych z projektowaniem gier, administrowaniem baz danych, programowaniem.

Studia informatyczne Szczecin
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia informatyczne w Szczecinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka i ekonometria stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka w biznesie stacjonarne I stopnia, II stopnia
Teleinformatyka stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Morska w Szczecinie

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA
TELEINFORMATYKA

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA
TELEINFORMATYKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki informatyczne w Szczecinie

SORTOWANIE:

Studia informatyczne w Szczecinie - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne 2024/2025

Studia informatyczne należą do najpopularniejszych, zatem należy się przyłożyć do egzaminów maturalnych, aby mieć jak największe szanse w konkursie świadectw; zwłaszcza w przypadku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego. 

Poza tym, jeśli braliście udział w różnego rodzaju konkursach, bądź olimpiadach, to warto pochwalić się  tym faktem podczas procesu rekrutacji. Wykaz konkursów stopnia centralnego oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym znajdziecie na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia informatyczne w Szczecinie

Studia informatyczne w Szczecinie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. Studia w tym zakresie można podjąć na wielu uczelniach publicznych. Wśród jednej z najbardziej obleganych uczelni można wymienić Politechnikę Pomorską, gdzie o jedno miejsce na informatykę ubiegało się ponad 2 kandydatów.

O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym na informatykę ubiegało się prawie 2 kandydatów na jedno miejsce. 

 

Limity miejsc na studia informatyczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów informatycznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach informatycznych w Szczecinie:

 

Informatyka:

  • Politechnika Morska: 80
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: 320

 

Informatyka i ekonometria:

  • Uniwersytet Szczeciński: 50

 

Informatyka w biznesie:

  • Uniwersytet Szczeciński: 90

 

Teleinformatyka:

  • Politechnika Morska: 32
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: 60

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia informatyczne w Szczecinie

Kierunki z obszaru studiów informatycznych dostępne są w kilku szczecińskich uczelniach. Jaki jest koszt nauki? Wszystko zależy od tego, którą uczelnię wybierzemy, a także na który tryb nauki się zdecydujemy. Warto pamiętać o tym, że bezpłatne są tylko studia stacjonarne, które prowadzone są przez uczelnie publiczne. Za naukę w ramach studiów niestacjonarnych należy już zapłacić. A studia w uczelniach niepublicznych? W uczelniach niepublicznych wszystkie formy kształcenia, czyli studia stacjonarne i niestacjonarne, są studiami płatnymi.

 

Informatyka:

  • Uniwersytet WSB Merito: od 6150 zł
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia ustala indywidualnie termin, w którym publikuje listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Pewne jest to, że wyniki naborów ogłaszane są w lipcu, a wszystkie informacje z tym związane odnajdziemy w internetowych systemach rejestracji kandydata.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

  • Politechnika Morska: lipiec 2024
  • Uniwersytet Szczeciński: lipiec 2024
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

W każdej uczelni mogą obowiązywać inne zasady dotyczące składania dokumentów. Kandydaci mogą zostać poproszeni o dostarczenie ich osobiście, albo o przesłanie ich pocztą tradycyjną bądź pocztą elektroniczną. Należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami, czyli jakie dokumenty powinny znaleźć się w składanym zestawie.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów od kandydatów na studia tuż po ogłoszeniu listy rankingowej. Na złożenie wymaganych dokumentów kandydaci mają jasno określony czas, którego należy solidnie pilnować, ponieważ nawet najdrobniejsze spóźnienia mogą mieć negatywne konsekwencje. Jakie? Nawet skreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

  • Uniwersytet Szczeciński: lipiec 2024
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Szczecinie

O studiach informatycznych można mówić godzinami, ale należy zacząć od tego, iż od lat stoją na czele różnorodnych rankingów popularności. Co warto zaznaczyć, bardzo często większym zainteresowaniem cieszą się studia w tym obszarze w formie niestacjonarnej, a stoi za tym kilka istotnych argumentów.

Studenci, którzy wybierają naukę w trybie niestacjonarnym, a dokładniej rzecz ujmując zaocznym – bo taki występuje zdecydowanie częściej, przemierzają drogę swojego rozwoju na własnych zasadach. Na zajęcia uczęszczają w soboty i niedziele, a w tygodniu pracują, dzięki czemu mogą podreperować studencki budżet, a także trenują swoje umiejętności.

Studia informatyczne w Szczecinie to świetna propozycja dla tych, którzy od kształcenia wyższego wymagają nie tylko wiedzy, ale wiedzy nowoczesnej w praktycznym wymiarze. Na studentów czekają liczne specjalności; od inżynierii komputerów, po inżynierię systemów informacyjnych, zatem każdy znajdzie dyscyplinę dla siebie.

O czym należy pamiętać? Ze studiami niestacjonarnymi wiąże się kilka zasad. Przede wszystkim, są to studia płatne. Ponadto, opierają się na samodzielności studenta, od którego wymagane jest poszerzanie wiadomości również we własnym zakresie. Ale żaden z wymienionych elementów nie stanowi przeszkód w zdobywaniu wysokiej jakości wykształcenia, a nawet wspomniana samodzielność może ten proces ułatwić.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne w Szczecinie

Popularne kierunki niestacjonarne w Szczecinie polecane dla ciebie

Jak wyglądają studia informatyczne w Szczecinie?

Studia informatyczne w Szczecinie to lata pozbawione nudy! Dzisiejszy świat niemal w całości opiera się na rozwiązaniach informatycznych, technologicznych i cyfrowych, niezależnie od branży. Informatyka istnieje w muzyce, filmie, sporcie, po prostu wszędzie.

Studia informatyczne to obecnie najpopularniejszy kierunek nauki oraz kierunek dający ogromne możliwości i szerokie perspektywy działania. A skoro informatyka występuje wszędzie, w różnych swoich odmianach, to będąc absolwentem studiów informatycznych możesz być kim chcesz. Ponadto, zostając absolwentem studiów informatycznych w Szczecinie możesz zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać na miejscu, w branżach, które nie istnieją w innych rejonach Polski (chociażby w branży morskiej).

Wszyscy wiedzą, że warto mieć w gronie rodzinnym, bądź gronie przyjaciół informatyka; chociażby w przypadku awarii naszego komputera. Albo lepiej samemu zostać informatykiem! A jak? Zobacz gdzie znajdziesz najlepsze wykształcenie w tym kierunku. Sprawdź ofertę kształcenia na studiach informatycznych w Szczecinie, a otworzy się przed Tobą morze możliwości!

Współczesne studia informatyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Czy studia informatyczne w Szczecinie są trudne?

Studia informatyczne w Szczecinie powinny zainteresować każdego, kto chce pozyskać cenne umiejętności, które nieustannie poszukiwane są na rynku. Studia pozwalają opanować wiele zagadnień, zdobyć pokaźnych rozmiarów bagaż wiadomości oraz, jak już wspomnieliśmy, szereg umiejętności, w tym między innymi w zakresie: projektowania i programowania algorytmów i struktur danych, zarządzania komponentami systemu komputerowego i sieciowego, projektowania oraz konfigurowania i wdrażania sieci komputerowych, projektowania oraz wdrażania i integrowania produktów i usług opartych na technologiach informatycznych czy też projektowania i wytwarzania złożonych systemów oprogramowania z wykorzystaniem nowoczesnych technik i narzędzi.

Studia informatyczne w Szczecinie są trudne i aby bez przeszkód pokonywać kolejne stopnie kształcenia należy włożyć w naukę sporo wysiłku i zaangażowania. Programy nauczania są bogate i po brzegi wypełnione przedmiotami. Które są bardziej wymagające? Niezależnie od tego, które wskazalibyśmy jako bardziej skomplikowane to i tak należy uporać się ze wszystkimi.

 

Kierunki studiów informatycznych w Szczecinie - rekrutacja 2024/2025 

Czy studia informatyczne w Szczecinie to studia z przyszłością?

Mogłoby się wydawać, że współczesny rynek odczuwa przeciążenie specjalistami z zakresu szeroko pojmowanej informatyki. Ale tak nie jest. Osoby posiadają wiedzę i umiejętności cały czas są poszukiwani i dobrze wynagradzani. Oznacza to, że studia informatyczne w Szczecinie to studia z przyszłością. To studia, dzięki którym można pozyskać cenne i wysokiej jakości wykształcenie, a na dodatek wyspecjalizować się w danym zakresie.

Praca po studiach informatycznych w Szczecinie

Pracy dla zdolnych informatyków nie brakuje! I obecnie nikt nie przewiduje, aby kiedykolwiek zabrakło; a zawdzięczamy to wszystko postępowi technicznemu, który nie zwalnia tempa. Absolwenci studiów informatycznych pracują w różnych dziedzinach, w zależności od obranej specjalizacji zawodowej, oraz w różnych branżach, do których również dotarł cyfrowy rozwój.

Informatycy mogą pracować jako projektanci systemów informatycznych i systemów komputerowych, kierownicy przedsiębiorstw branży IT, pracownicy zarządzający bazami danych, w służbach pracujących nad cyberbezpieczeństwem, pracownicy firm tworzących gry komputerowe i oprogramowania.

Oczywiście, oprócz tego informatycy mogą pracować jako tzw. wolni strzelcy, świadcząc usługi informatyczne. Inną opcją kariery zawodowej jest pozostanie na uczelni, aby prowadzić liczne projekty badawcze i zgłębiać kolejne tajniki tej, wciąż rozwijającej się, dziedziny.

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNICZNY W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Informatyka- studia I i Ii- stopnia. Specjalności: Systemy komputerowe, Oprogramowanie, Inżynieria oprogramowania, Internet w zarządzaniu, Projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi, Grafika komputerowa i systemy multimedialne, Systemy komputerowe i technologie mobilne, Inteligentne aplikacje komputerowe.  
  • Inżynieria cyfryzacji – studia I- stopnia. Specjalności: Cyfryzacja w biznesie i administracji, Media cyfrowe i poligrafia, Technologie informatyczne w produkcji, Technologie informatyczne w medycynie, Analiza i eksploracja danych przestrzennych, Inżynieria kreatywności.

dowiedz się więcej 

Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie oferuje także studia podyplomowe: Programowanie z elementami systemów wbudowanych, Programowanie komputerów, Programowanie w szkole, Poligrafia i media cyfrowe, Analiza i fuzja danych przestrzennych.

 


AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nawigacji:

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Informatyka morska, Systemy informatyczne.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania:

  • Informatyka i ekonometria- studia I i II- stopnia. Specjalność: Informatyka gospodarcza.

dowiedz się więcej 

 


SZCZECIŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka – studia I- stopnia. Specjalności: Technologie internetowe, Programista systemów wbudowanych, Tester oprogramowania, Cloud administrator.

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I UMIEJĘTNOŚCI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I i II- stopnia. Specjalności: Sieciowe systemy operacyjne, Programowanie, Zarządzanie infrastrukturą sieciową, Inżynieria oprogramowania.

ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA BIZNESU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Game design, Grafika komputerowa, Inżynier aplikacji i systemów mobilnych, Inżynier systemów informatycznych.
  • Zarządzanie projektami IT- studia II- stopnia.

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)