Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
jednolite
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

18.04.2024

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Fizjoterapia w Szczecinie to 5-letnie studia jednolite magisterskie. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. 

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin
Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku
Studenci fizjoterapii w trakcie zdobywanego wykształcenia nabywają umiejętności potrzebne do podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób czy urazów. Rozwijają oni zdolności diagnostyczne i wykonywania zabiegów fizykoterapii, masażu, kinezyterapii, podstawowych technik z zakresu terapii manualnej oraz stosowania zaopatrzenia ortopedycznego.

Absolwenci zatrudniani są w przychodniach wielospecjalistycznych, ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w jednostkach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną oraz w placówkach sportowych, w uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej.

 

Uczelnie

W Szczecinie fizjoterapię (studia jednolite magisterskie) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwerystecie Medycznym w Szczecinie oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie.

 

Jakie są wymagania na jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia
  • chemia
  • fizyka

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, fizyki lub chemii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie?

Zawód fizjoterapeuty jest trzecim co do liczebności, zawodem medycznym w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba chętnych chcących spróbować swoich sił w tej wymagającej, aczkolwiek przynoszącej dużo satysfakcji, pracy. Obecnie, w dobie rozwoju chorób an podłożu ruchowym czy neurologicznym, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów w dziedzinie fizjoterapii. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek fizjoterapia w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszar nauk biologicznych, ścisłych i nauk o zdrowiu. Dużym atutem będzie także posadawianie powołania do pracy z ludźmi oraz odpowiedzialność i duża dawka empatii. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie aplikuj na kierunek fizjoterapia w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek fizjoterapia w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy ścisłych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • biologia medyczna
  • patologia ogólna
  • etyka zawodu fizjoterapeuty
  • anatomia palpacyjna

Jako student poznasz także historię fizjoterapii oraz dowiesz się jakie zmiany zachodziły w niej na przestrzeni lat. Ponadto, skupisz się na rozwijaniu wiedzy z obszaru psychologii czy edukacji zdrowotnej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, nauczysz się przeprowadzania diagnostyki obrazowej oraz poznasz nowoczesne techniki masażu i rehabilitacji w neurologii, ortopedii czy reumatologii. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Kierunek fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Szczecinie

Uczelnie w Szczecinie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Fizjoterapia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę.

Jako absolwent kierunku fizjoterapia znajdziesz zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki medycznej, między innymi w szpitalach, klinikach czy prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z gabinetami masażu, domach opieki czy sanatoriach. Ponadto możesz pracować w placówkach sportowych, klubach i przychodniach sportowo-lekarskich.

Absolwenci często decydują się na pracę w ośrodkach spa i wellness oraz klinikach zdrowia i urody. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą. Dobrym pomysłem będzie także kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych, a także rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Aktualności rekrutacyjne

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)