Ekonomia studia II stopnia Poznań

Ekonomia studia II stopnia Poznań

Studia na kierunku ekonomia w Poznaniu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ekonomia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Ekonomia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Ekonomia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

20.03.2024

Ekonomia studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Ekonomia w Poznaniu to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Ekonomia studia II stopnia Poznań
Studia na kierunku ekonomia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku ekonomia oferują wszechstronny rozwój, bo to dziedzina, która łączy w sobie matematykę, statystykę, nauki społeczne i humanistyczne. Studenci tego kierunku mogą kształcić się m.in. na takich specjalizacjach jak: ekonomia sprzedaży, inwestycje kapitałowe czy biznes internetowy. Wielowymiarowa wiedza, którą zdobywa się podczas studiów na kierunku ekonomia, ułatwia odnalezienie się na rynku pracy.

Będąc absolwentem ekonomii można szukać zatrudnienia w biurach rachunkowych, urzędach skarbowych czy bankach. Ekonomista znajdzie pracę w firmach z każdej branży, ponieważ ich wiedza i analityczny umysł przydatne są także w korporacjach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Kompetencje nabyte podczas studiów, otwierają także pole do założenia własnej działalności gospodarczej.

 

Uczelnie

W Poznaniu ekonomię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: WSHIU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku ekonomia w Poznaniu

Aby zostać studentem kierunku ekonomia w Poznaniu będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych na tym samym kierunku.

Absolwenci innych, pokrewnych kierunków będą musieli dodatkowo zaliczyć obowiązkowy egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z obszaru nauk ekonomicznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA?

Początków myśli ekonomicznej można dopatrywać się już w czasach starożytnych, kiedy to była ona częścią szerszych rozważań politycznych i filozoficznych. Jednak jako oddzielna dyscyplina naukowa, ekonomia wyodrębniła się dopiero w XVIII wieku. Od tego czasu, ekonomiści są niezwykle cenioną grupą zawodową, która może liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i cennych kwalifikacji zawodowych, to koniecznie aplikuj na kierunek ekonomia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia w Poznaniu będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych, ekonomicznych i finansowych. Dodatkowym atutem będzie umiejętność analitycznego myślenia oraz pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia magisterskie na kierunku ekonomia będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat gospodarowania zasobami finansowymi, prawa gospodarczego czy marketingu. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • makroekonomia
  • historia myśli ekonomicznej
  • ekonomia międzynarodowa
  • badania marketingowe

 

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę kierunkową oraz zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe. Aktualną listę specjalizacji, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Wszyscy studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów fakultatywnych, także tych prowadzonych w języku obcym.

 

Gdzie studiować na kierunku ekonomia w Poznaniu

Kierunek ekonomia (studia II stopnia) - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek ekonomia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Ekonomia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Ekonomiczny UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekonomia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ekonomia w Poznaniu można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na ostatnią opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Ekonomia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA?

Absolwenci studiów ekonomicznych w Poznaniu mogą liczyć na wiele ciekawych i rozwijających ofert zawodowych, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Po ukończeniu ekonomii będziesz przygotowany do pracy w:

  • przedsiębiorstwach handlowych
  • usługowych
  • organach administracji publicznej

 

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w bankowości, instytucjach finansowych, agencjach kredytowych czy w działach finansowych firm i dużych korporacji. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z obszaru marketingu i zarządzania wykorzystasz podczas pracy na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Dobrym wyborem będzie także rozpoczęcie pracy w branży finansowej, między innymi na stanowisku doradcy inwestycyjnego i biznesowego, księgowego czy analityka finansowego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich.

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)