Ekonomia studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Ekonomia studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Studia Poznań - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

02.02.2024

Ekonomia studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Ekonomia jest kierunkiem, który dostarcza wszechstronnej wiedzy ekonomicznej przygotowującym tym samym do wykonywania obowiązków zawodowych, polegających na gospodarowaniu zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.

Studia na kierunku ekonomia w UE POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Ekonomia jest najpopularniejszym kierunkiem reprezentującym studia ekonomiczne. W toku kształcenia studenci poznają zasady funkcjonowania rynku, narzędzia analizy ekonometrycznej i badań operacyjnych, narzędzia gromadzenia, przetwarzania i prezentacji danych ekonomiczno- społecznych, kategorie prawa regulujące działalność gospodarczą, metody matematyki finansowej, czy metody organizacji i zarządzania. Ponadto, zaznajamiają się z zasadami rachunkowości, mechanizmami ekonomicznymi działającymi w sferze międzynarodowych stosunków gospodarczych, rolą banku centralnego w prowadzeniu polityki pieniężnej, finansami publicznymi.

W programie studiów na kierunku Ekonomia znajdziesz takie przedmioty jak:

  • informatyka ekonomiczna,
  • matematyka,
  • socjologia,
  • podstawy mikroekonomii,
  • historia gospodarcza,
  • podstawy zarządzania,
  • rachunkowość finansowa,
  • analiza ekonomiczna,
  • współczesne teorie makroekonomii,
  • ekonomia międzynarodowa,
  • gospodarka zasobami w przedsiębiorstwie,
  • rynki finansowe.

 

Program kształcenia skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać nie tylko obszerną wiedzę teoretyczną, ale również liczne umiejętności praktyczne. Studenci Ekonomii uczą się jak interpretować zjawiska ekonomiczne zachodzące w gospodarce, oceniać decyzje konsumentów i podmiotów gospodarczych, opisywać kierunki zmian teorii ekonomicznych, gromadzić i przetwarzać dane empiryczne z wykorzystaniem podstawowych metod ilościowych, interpretować wyniki analiz statystycznych, analizować zjawiska ekonomiczno- społeczne w skali międzynarodowej, określać obszar działania instytucji w gospodarce rynkowej w skali krajowej i międzynarodowej.

 

Sprawdź także:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki studiów

Poznań kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności:

Gospodarka żywnościowa i biobiznes – specjalność obejmująca zagadnienia z zakresu mechanizmów europejskiego i światowego rynku żywności. Studenci zdobywają wiedzę na temat instytucji europejskich związanych z gospodarką żywnościową i Wspólną Polityką Rolną, zapoznają się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstw branży rolno- żywnościowej oraz gwarantowania jakości artykułów żywnościowych.

Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji – specjalność umożliwiająca poznanie zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i kształtowania strategii, realizowania transakcji w obrocie międzynarodowym, zarządzania ryzykiem kursowym.

Zasoby ludzkie w organizacji – specjalność przekazująca wiedzę i rozwijająca umiejętności w zakresie rekrutowania i doboru pracowników, adaptacji i szkolenia kadr, motywowania i wynagradzania, ubezpieczeń społecznych i programów emerytalnych.

 

Praca po studiach

Studenci kierunku Ekonomia pozyskują wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, dzięki którym przygotowani są do rozpoczęcia działalności zawodowej, przede wszystkim w zakresie przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych.

Absolwenci Ekonomii mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • przedsiębiorstwa produkcyjne,
  • przedsiębiorstwa handlowe,
  • przedsiębiorstwa usługowe,
  • jednostki doradcze,
  • firmy konsultingowe,
  • agencje płatnicze,
  • instytucje finansowe

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Ekonomia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu stanowi konkurs świadectw.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Studia w Poznaniu to zagadnienie oferujące bardzo wiele interesujących możliwości edukacyjnych, również w zakresie ekonomii. Planując studia na tym kierunku warto zapoznać się z ofertą dydaktyczną Uniwersytetu Ekonomicznego. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu utworzony został w 1926 roku. Jest jednym z najstarszych uniwersytetów o tym profilu w Polsce specjalizującym się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej.

Komentarze (0)