Ekonomia to nauka społeczna, której przedmiotem badań jest opisywanie i analizowanie produkcji, dystrybucji i konsumpcji dóbr przy pomocy matematycznej metody ilościowej. Na przestrzeni lat i epok, w dyscyplinie tej wyodrębniło się wiele pomniejszych działów zajmujących się odrębnymi zagadnieniami. Dlatego też, specjaliści z obszaru ekonomii muszą wyróżniać się wszechstronną wiedzą oraz kompleksowym wykształceniem i przygotowaniem zawodowym. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek ekonomia w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach związanych z naukami matematycznymi, gospodarczymi, finansowymi czy socjologicznymi. Istotną kwestią jest także osiąganie dobrych wyników z przedmiotów ścisłych oraz zdolność analitycznego myślenia. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek ekonomia w Poznaniu.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku ekonomia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na kierunku ekonomia będzie oscylować wokół nauk ścisłych, gospodarczych, finansowych i socjologicznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na te przyszłościowe studia ekonomiczne będą mieli szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru rachunkowości, polityki gospodarczej czy bankowości. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
-
ekonomia międzynarodowa
-
rynki finansowe
-
statystyka opisowa
-
podstawy finansów
-
makroekonomia
Oprócz wiedzy teoretycznej studenci wykształcą także umiejętności praktyczne i nauczą się metod stosowanych w marketingu i zarządzania oraz poznają nowoczesne programy komputerowe na co dzień stosowane w branży finansowej. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
Gdzie studiować na kierunku ekonomia w Poznaniu
Kierunek ekonomia (studia I stopnia) - uczelnie w Poznaniu
czytaj dalej uczelnie w Poznaniu