Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki, a więc i przemysłowej działalności człowieka. Mimo faktu, że korzyści generowane przez przemysł są ogromne i odczuwane przez ogół ludzkości, to nie warto zapominać o dobru otaczającego nas środowiska, którego jesteśmy częścią. W najbliższym spektrum zainteresowania studiów na kierunku ekoenergetyka znajduje się pozyskiwanie, wytwarzanie i rozdzielanie energii elektrycznej powstałej na skutek działania odnawialnych źródeł, takich jak elektrownie wiatrowe, wodne, geotermalne, czy słoneczne. Ten przyszłościowy kierunek możesz rozpocząć między innymi w Lublinie.
Wszystkie kierunki studiów w Lublinie są różne, dlatego trafiają w gusta ludzi o przeróżnych cechach indywidualnych. Dla wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich znalezienie interesującego ich kierunku jest czynnikiem determinującym poczucie szczęścia i satysfakcji z wypełniania obowiązków edukacyjnych i zawodowych. Dlatego zanim podejmiesz ekoenergetykę, zastanów się dobrze, czy będzie to kierunek dla ciebie. Jeżeli:
-
Interesujesz się odnawialnymi źródłami energii elektrycznej,
-
lubisz matematykę, fizykę oraz chemię,
-
chciałbyś poznać sposoby jej przetwarzania,
-
losy naszej planety nie są ci obojętne,
to najprawdopodobniej specyfika studiów na kierunku ekoenergetyka okaże się idealnie dopasowana do posiadanych przez ciebie predyspozycji. Nie czekaj dłużej i aplikuj na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku ekoenergetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku ekoenergetyka w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Szczegółowy program kształcenia, jaki jest obecny na ekoenergetyce, został zaprojektowany w sposób pozwalający każdemu z absolwentów na zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności kierunkowych. Z tego względu studia inżynierskie na kierunku ekoenergetyka uposażą cię we wszechstronne kompetencje, odnoszące się do wytwarzania, gromadzenia i rozdziału energii elektrycznej, pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Zgłębienie podstaw aspektów
-
ekonomicznych
-
prawnych
-
środowiskowych
-
społecznych
Które wiążą się w sposób bezpośredni z ekoenergetyką, pozwoli na lepsze zrozumienie esencji opisywanego kierunku.