Robotyzacja procesów wytwórczych jest stosunkowo nowym kierunkiem, który pojawił się w ofercie lubelskiego ośrodka akademickiego. Są to studia o praktycznym programie kształcenia, dlatego odpowiadają zarówno na zainteresowanie przyszłych studentów o technicznych aspiracjach, jak i zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.
Specjaliści biegle poruszający się w obszarze zagadnień ścisłych, automatyzacyjnych, mechatronicznych i wytwórczych są nieocenionymi pracownikami wielu obszarów zawodowych. Zatem, czy studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych są dla każdego? Odpowiedź jest prosta – nie.
Lubisz matematykę, a fizyka nie ma dla ciebie tajemnic? Marzysz o zdobyciu pragmatycznego wykształcenia? Jesteś ambitny i uzdolniony technicznie? Jeżeli tak, to kierunek ten jest właśnie dla ciebie!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdecydowana większość kierunków studiów cechuje się dwustopniowym przebiegiem. Czasem zdarza się, że na danej uczelni wybrany kierunek może być realizowany jedynie w ramach pierwszego bądź drugiego stopnia – jak na przykład w przypadku robotyzacji procesów wytwórczych.
Studia pierwszego stopnia zwykle trwają 3,5 roku. Po terminowym uporaniu się z każdym z siedmiu semestrów, absolwenci mogą liczyć na otrzymanie dyplomu z tytułem inżyniera.
Robotyzację procesów wytwórczych można realizować stacjonarnie. Jest to tryb bardzo chętnie wybierany przez przyszłych studentów ze względu na możliwość systematycznego i regularnego pogłębiania kompetencji kierunkowych. Pozwala on również na uniknięcie obowiązku wnoszenia opłat za czesne (w uczelni publicznej).
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych mogą okazać się świetną przygodą, która nie tylko będzie źródłem satysfakcji, ale również szerokiej wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania w życiu zawodowym.
Podstawą twojej nauki staną się dziedziny takie, jak matematyka, fizyka oraz informatyka. Na ich gruncie będziesz kształtował bardziej specjalistyczne kompetencje, odnoszące się do programowania, projektowania procesów, mechatroniki i szeroko rozumianej robotyzacji.