Analityka gospodarcza zajmuje się prowadzeniem badań statystyczno-ekonometrycznych na podstawie zjawisk społeczno-ekonomicznych. Wszelkiego rodzaju działalności gospodarcze zależą teraz od tego, w jaki sposób wykorzystasz informacje rynkowe i biznesowe. Cyfryzacja gospodarki wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią analizować liczbowe dane gospodarczo-społeczne.
Kandydaci na studia ekonomiczne muszą wykazywać zainteresowanie budżetem państwa i systemem emerytalno-rentownym. Analizy ekonomiczne i rynkowe stają się codziennością studentów, którzy nie boją się badania danych finansowo. Studenci powinni odznaczać się zdolnościami matematycznymi, logicznym myśleniem i naturą badacza. Kierunek umożliwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej, dlatego tak ważne są umiejętności analityczne i kierownicze.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku analityka gospodarcza możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku analityka gospodarcza we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Na aktualnym rynku pracy istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmą się analizą danych ekonomicznych. Interdyscyplinarny i unikatowy kierunek analityka gospodarcza we Wrocławiu wzbudza dużo emocji. Poniżej znajdziesz wykaz uczelni, na których możesz realizować tego typu studia ekonomiczne. Uczelnie zapewniają wsparcie najlepszej kadry akademickiej i gruntownie opracowany program kształcenia.
Siatka zajęć wypełniona jest takimi przedmiotami jak na przykład:
-
metody analizy ryzyka
-
analiza rynków finansowych
-
makroekonomia, mikroekonomia
-
rachunkowość
-
finanse przedsiębiorstw
-
rachunek prawdopodobieństwa
-
statystyka matematyczna
Studenci uczą się jak gromadzić, analizować modelowanie interpretacji wyników i prognozowania danych biznesowych, społeczno-gospodarczych, makroekonomicznych, finansowych.