Elektroradiologia jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który w doskonały sposób znajduje wspólny mianownik dla takich dziedzin, jak między innymi fizyka, biologia, chemia, matematyka, elektronika oraz medycyna. Kierunek ten powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów – popularność elektroradiologii jest na tyle duża, że niejednokrotnie liczba chętnych do jej podjęcia przewyższa dostępne na uczelni miejsca.
Kierunki studiów w Rzeszowie wyróżniają się dużą różnorodnością, dzięki której każdy przyszły kandydat z pewnością będzie w stanie znaleźć idealną propozycję dla siebie. Elektroradiologia jest kierunkiem na tyle popularnym, że każdego roku chętnych do jego podjęcia nie brakuje. Jednak przed samą aplikacją warto się upewnić, czy posiadane predyspozycje i zainteresowania pokryją się z tematyką zainteresowania wybranego kierunku. Zatem nim zdecydujesz się aplikować na elektroradiologię, upewnij się, czy:
-
Interesują cię tematy techniczne, a z przedmiotów przyrodniczych zwykle osiągałeś wysokie wyniki,
-
kierunki inżynierskie uważasz za najbardziej prestiżowe i potrzebne dzisiejszemu rynkowi pracy,
-
oferta edukacyjna Uniwersytetu Rzeszowskiego wydaje ci się niezwykle atrakcyjna.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.
Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Jeżeli zastanawiasz się, jaki program kształcenia oferują poszczególne uczelnie w Rzeszowie, warto, abyś zapoznał się z ich stronami internetowymi. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych rozczarowań. Elektroradiologia najpewniej będzie się wiązała z interdyscyplinarną nauką przedmiotów ścisłych i technicznych, takich jak między innymi:
-
matematyka
-
fizyka
-
informatyka
-
chemia
-
elektronika
-
radiologia
Studenci tego przyszłościowego kierunku poznają budowę i działanie aparatury wykorzystywanej do obrazowania. Dowiadują się, na czym polega tomografia, rentgen, rezonans magnetyczny oraz jaki sprzęt znajduje zastosowanie w ultrasonografii i medycynie nuklearnej. Jako student elektroradiologii dowiesz się również nieco o procedurach obowiązujących w placówkach, korzystających z nowoczesnych maszyn służących do diagnostyki z dobytku elektroradiologicznego. Gdzie studiować elektroradiologię? Tą informację znajdziesz w dziale poniżej.