Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowatorski kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru marketingu i zarządzania z naukami technicznymi. Powstał on jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy, na którym doceniani są zarówno specjaliści posiadający rozwiniętą wiedzę inżynierską, jak i przedstawiciele kadry kierowniczej.
Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie i marketing będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru zarządzania, ekonomii i finansów oraz innych, pokrewnych nauk. Dodatkowym atutem będzie posiadanie zdolności technicznych i rozwiniętej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Jeżeli spełniasz te warunki to kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji będzie dla ciebie najlepszym możliwym wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, studenci mają szansę rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z zakresu kilku wiodących nauk. Oferta kształcenia oscyluje zarówno wokół kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem, naukami humanistycznymi, ale także zagadnieniami technicznymi.
W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
matematyka stosowana
-
komunikacja społeczna w biznesie
-
zarządzanie strategiczne
-
zintegrowany system zarządzania
-
zarządzanie projektem i innowacjami
-
techniki zabezpieczania surowców i produktów
-
modelowanie procesów przechowalniczych
-
i inne.
Wszystkie przedmioty będą realizowane w formie interesujących zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych. Ponadto, wszyscy studenci zdobywają cenne umiejętności pracy zespołowej, działania pod wpływem stresu i presją czasu oraz zdolności komunikacyjne, które są obecnie wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Oprócz wiedzy kierunkowej rozwiniesz także swoje kompetencje językowe dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. W czasie studiów założono także realizacje zajęć fakultatywnych, wymian studenckich, ciekawych kół naukowych i staży, aby studenci mogli pogłębiać swoją wiedzę i zyskać nowe zainteresowania naukowe. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Dokładne informacje związane z programem nauczania i całą ofertą kształcenia znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie
Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów niestacjonarnych muszą pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni.
Jako że na przestrzeni czasu może ona ulec znaczącej zmianie, ważne abyś dokładnie sprawdzał wszystkie aktualności zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie - ceny:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 7000 zł
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 7000 zł
-
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - 4600 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie
Studia zarządzanie i marketing w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Obecnie zarządzanie i inżynierię produkcji w trybie niestacjonarnym można znaleźć w ofercie:Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczelnie te mogą poszczycić się bogatą tradycją, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy.
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji niestacjonarnie w Krakowie:
Limity miejsc
Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a uczelnie mogą przyjąć określoną liczbę kandydatów. Przyszli studenci w trakcie rekrutacji obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie: 90
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki postępowania kwalifikacyjnego publikowane są za pomocą systemu rekrutacyjnego. Kandydaci mogą dzięki temu dowiedzieć się, czy dostali się oni na wybrane kierunki studiów, a także uzyskują informacje na temat kolejnych etapów rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 25 lipca 2024
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 12 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne zgodnie z formą ustaloną przez wybraną szkołę wyższą. Zazwyczaj można tego dokonywać osobiście, bezpośrednio w siedzibie wskazanej przez uczelnię. Czasem jednak przyszli studenci mogą przekazywać kompletną dokumentację za pośrednictwem upoważnionych do tego osób trzecich. Niektóre szkoły dopuszczają także możliwość przesłania dokumentów rekrutacyjnych za pomocą poczty tradycyjnej. Zdarza się, że uczelnie wymagają również przesłania odpowiednich plików elektronicznie.
Przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w danej szkole wyższej – preferowana forma dostarczania dokumentacji może różnić się w zależności od decyzji uczelni.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do siedziby wybranej szkoły wyższej w terminie indywidualnie ustalonym przez daną uczelnię. Dokumentacja musi być kompletna i dostarczona na czas, ponieważ spóźnienie lub niespełnienie któregoś z wymogów wynikających z zasad rekrutacji jest zazwyczaj równoznaczne ze zrezygnowaniem ze studiów. Formalności można dopełniać najczęściej przez kilka dni, zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 2 sierpnia 2024
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 13-16 września 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.