Instrumentalistyka - Warszawa

Instrumentalistyka - Warszawa

Studia na kierunku instrumentalistyka w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Instrumentalistyka +

Wydział Instrumentalny  stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku  stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku instrumentalistyka

22.02.2024

Instrumentalistyka – studia Warszawa - 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku instrumentalistyka to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.  Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Instrumentalistyka - Warszawa
Studia na kierunku instrumentalistyka w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

 

Opis kierunku

Celem kształcenia na kierunku instrumentalistyka, jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie gry na danym instrumencie. Słuchacze realizują wiele zajęć praktycznych oraz teoretycznych, dzięki którym rozwijają swoje kompetencje w tym zakresie.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku instrumentalistyka przygotowują absolwentów do pełnienia szeroko rozumianego zawodu muzyka. Po ukończeniu kształcenia potrafią połączyć tradycję gry na instrumencie z nowoczesnymi osiągnięciami sztuki wykonawczej. Mogą również prowadzić zajęcia z przedmiotu obejmującego naukę gry na instrumencie w szkole muzycznej na I lub II stopniu dydaktycznym.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Kierunki studiów w Warszawie, do których należy instrumentalistyka na I stopniu kształcenia, przeznaczone są dla kandydatów ze świadectwem maturalnym obejmującym takie przedmioty, jak np.:

  • język polski,
  • język obcy,
  • matematyka,
  • fizyka.

Kwalifikacja ma charakter konkursowy – przyjmowane są osoby, które uzyskały najwięcej punktów. Dodatkowo przeprowadzany jest egzamin wstępny. Kandydat nagrywa plik audio-wideo w ciągłej postaci, bez zbliżeń oraz poruszeń obrazu. Nagranie obejmuje wizytówkę kandydata oraz informacje o przygotowywanym utworze. Należy również przygotować zadany utwór i wykonać program uwzględniając wybór dokonany przez komisję. Przeprowadzane jest także kształcenie słuchu, które polega na sprawdzianie ustnym online oraz rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie wydziału.

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunku instrumentalistyka II stopnia, skierowana jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia, tego samego toku kształcenia. Podstawę kwalifikacyjną stanowi dyplom, który jednocześnie jest potwierdzeniem ukończenia studiów. Pod uwagę brana jest także punktacja, jaką kandydat uzyskał z egzaminu wstępnego. Jego zakres jest bardzo dokładnie określony na stronie wydziałowej.

 *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA?

Studia na kierunku instrumentalistyka to innowacyjny program kształcenia, który skupia się głównie na praktycznych zajęciach. W trakcie licznych przedmiotów uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności muzyczne, rozwijając swoją świadomość wykonawczą i aparat gry.

Wszystkie przedmioty realizowane są przez kadrę uznanych praktyków oraz nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem. Wykorzystują oni nowoczesne formy dydaktyczne – pracę na studium przypadku, techniki aktywizujące. Nauczają praktycznie – za pomocą pokazów, ćwiczeń, dyskusji i ewaluacji.

Słuchacze mają do wyboru jedną z proponowanych specjalności w zakresie np. gry na fortepianie, organach, klawesynie, skrzypcach, altówce, kontrabasie czy flecie. Mogą także zdecydować się na grę na oboju, fagocie lub trąbce. Dostępnych jest prawie trzydzieści specjalności ścieżek kształcenia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku instrumentalistyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia licencjackie,
  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Uczelnie w Warszawie na kierunku instrumentalistyka, kształcą kadrę specjalistów, którzy wykazują się obszerną wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami przygotowania utworów muzycznych. Uwzględniają przy tym stylistykę czy charakter technik kompozytorskich.

Absolwenci samodzielnie interpretują i analizują utwory muzyczne zgodnie z wybraną specjalnością. Znają podstawowe reguły, które obejmują środki ekspresji warsztatowej. Twórczo realizują i różnicują repertuar muzyczny dla konkretnego instrumentu pod względem formy czy gatunku.

W ramach licznych zajęć uczestnicy zdobywają także kwalifikacje w zakresie artykulacji, dynamiki i agogiki. Czytają nuty a vista i realizują rozbudowany stylistycznie program wykonawczy.

Uczelnie w Warszawie - kierunek instrumentalistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA?

Studia na kierunku instrumentalistyka trwają 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie).

Instrumentalistyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA

Absolwenci po ukończenia kierunku na tych studiach, są przygotowani do podjęcia pracy artystycznej, jako animatorzy. Realizując moduł pedagogiczny, mogą także podjąć się pracy w roli nauczycieli gry na konkretnym instrumencie. Proces dydaktyczny będą prowadzić na poziomie nauczania przedszkolnego oraz podstawowego szkolnictwa muzycznego.

Słuchacze poszerzają również swoją wiedzę muzyczną i swobodę wykonawczą dzięki właściwie ukształtowanemu aparatowi gry. Mają więc możliwość realizowania własnych przedsięwzięć artystycznych o zróżnicowanych stylistycznie koncepcjach muzycznych.

Instrumentalista to również osoba, która może uczyć gry, nagrywać płyty jak muzyk sceniczny. Z powodzeniem będzie uczestniczyć w występach orkiestry oraz zespołu muzycznego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku instrumentalistyka

  • muzyk w orkiestrze,
  • kameralista,
  • solista muzyczny,
  • artysta na estradzie,
  • nauczyciel w szkole muzycznej (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej),
  • animator muzyczny.

Kształcenie w ramach kierunku studiów instrumentalistyka to świetna propozycja dla osób zainteresowanych muzyką i grą na jednym z instrumentów muzycznych.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Instrumentalistyka Warszawa studia i stopnia

Instrumentalistyka Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Instrumentalistyka Warszawa studia stacjonarne

Instrumentalistyka Warszawa studia niestacjonarne

Instrumentalistyka w Warszawie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia