Jednym z głównych przyczyn dynamicznie rozwijającej się gospodarki jest między innymi poszerzenie szlaków komunikacyjnych oraz handlowych, które łączą ze sobą nawet najbardziej odległe punkty na mapie świata. Pozytywne skutki działalności logistyków możesz obserwować na co dzień, chociażby zyskując możliwość zakupu egzotycznych owoców na pobliskim targu. Organizowanie ekonomicznego transportu oraz przepływu surowców pomiędzy znacznie oddalonymi od siebie punktami wymaga nie tylko umiejętności logicznego myślenia, ale również wykształcenia kierunkowego. Zapewnić je mogą studia w Krakowie na kierunku Logistyka międzynarodowa.
Kierunek ten cieszy się dużą popularnością od momentu swojego powstania, o czym świadczy liczba chętnych, która zazwyczaj przekracza dostępne miejsca. Dlatego jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia kierunkowego, postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych z matematyki, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie – właśnie te przedmioty odegrają główną rolę w procesie rekrutacji.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku logistyka międzynarodowa możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku logistyka międzynarodowa w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Logistyczne kierunki studiów w Krakowie zapewnią ci uzyskanie wykształcenia w zakresie:
-
globalizacji
-
podstaw biznesu międzynarodowego
-
makro i mezoekonomicznych zagadnień logistyki międzynarodowej
-
magazynowania i obsługi zapasów w biznesie międzynarodowym
-
organizowaniu i nadzorowaniu łańcucha dostaw wszelkich surowców z punktów A do B
-
systemów informatycznych dla logistyki
Zarządzanie wszystkimi czynnościami związanymi z planowaniem i organizacją transportu wymaga konkretnych predyspozycji – najczęściej wszechstronne wykształcenie to za mało, jeżeli sylwetka danego studenta całkowicie rozmija się z charakterem podjętego kształcenia. Dlatego jeżeli myślisz na poważnie o podjęciu Logistyki międzynarodowej, powinieneś dobrze czuć się na pozycji lidera, wykazywać szeroko rozwinięte kompetencje interpersonalne, dzięki którym zdołasz podejmować efektywną współpracę z potencjalnymi podwykonawcami oraz posiadać umiejętność organizowania własnego czasu i przestrzeni, aby móc je przełożyć na późniejszą pracę zawodową. Jeżeli odnajdujesz siebie w tym opisie, to Logistyka międzynarodowa prawdopodobnie została skrojona na miarę twoich potrzeb.