Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków
Dodaj do ulubionych

08.01.2024

Studia logistyczne Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia logistyczne w Krakowie możesz podjąć w 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Politechnice Krakowskiej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3,5 roku do 6 lat. 

Studia logistyczne Kraków
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Krakowie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, geografia, matematyka, fizyka, informatyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

Studia logistyczne w Krakowie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
International logistics stacjonarne II stopnia
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka międzynarodowa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Środki transportu i logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Transport stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Transport i logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Transport i spedycja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie są logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Kierunki logistyczne:

LOGISTYKA

Politechnika Krakowska

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Kierunki logistyczne:

TRANSPORT I LOGISTYKA

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Kierunki logistyczne:

LOGISTYKA

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Kierunki logistyczne:

LOGISTYKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki logistyczne w Krakowie

SORTOWANIE:

Studia logistyczne w Krakowie - podyplomowe

D
E
L
M
P
S

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne 2024/2025

Podobnie jak na większość kierunków w Krakowie, na studia logistyczne obowiązuje rekrutacyjny konkurs świadectw, który polega na przystąpieniu do formalnego konkursu wyłaniającego kandydatów z najlepszymi wynikami maturalnymi.

 

Kierunki logistyczne - przedmioty maturalne

Aby mieć jak największe szanse dostania się na konkretne studia - należy zdać na maturze najwyżej punktowane przedmioty, czyli np. geografię i matematykę. Każda uczelnia podaje wymogi rekrutacyjne na swojej stronie internetowej, określając, jakie przedmioty maturalne ocenią najwyżej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia logistyczne w Krakowie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Krakowskiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 65 punktów na środki transportu i logistykę oraz 160 punktów na transport. 

W przypadku studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, aby dostać się na transport i spedycję trzeba było osiągnąć próg conajmniej 100,2 punktu. Na logistykę międzynarodową próg wynosił 158 punktów

Na studia z transportu i logistyki na Uniwersytecie Rolniczym przyjmowano osoby, które w procesie rekrutacji przekroczyły barierę 45,12 punktu

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Ile osób na miejsce na studia logistyczne w Krakowie

Studia logistyczne w Krakowie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. Studia w tym zakresie można podjąć na wielu uczelniach publicznych. Wśród jednej z najbardziej obleganych uczelni można wymienić Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie o jedno miejsce na logistykę międzynarodową ubiegało się prawie 6 kandydatów.

O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na transport i logistykę ubiegało się prawie 4 kandydatów na jedno miejsce. 

 

Limity miejsc na studia logistyczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów logistycznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach logistycznych w Krakowie:

 

Środki transportu i logistyka:

  • Politechnika Krakowska: 90

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia logistyczne w Krakowie

Kandydaci na studia logistyczne w Krakowie mogą wybierać uczelnie, kierunki oraz tryby kształcenia. W zależności od tego na którą uczelnię i na jaką formę się zdecydujemy, nasza nauka będzie bezpłatna albo płatna. Które studia są bezpłatne? Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne w uczelniach publicznych. Oznacza to, że studiami płatnymi są studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz każda forma kształcenia w uczelniach niepublicznych.

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia indywidualnie ustala harmonogram poszczególnych etapów rekrutacji, a zatem indywidualnie ustala także termin publikowania wyników. Z racji tego, że postępowania kwalifikacyjne przeprowadzane są za pośrednictwem Internetu, każdy kandydat otrzyma informacje o wynikach w swoim systemie rejestracji kandydata.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytet Ekonomiczny: lipiec 2024
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może poprosić o inny zestaw dokumentów, jak również może poprosić o inną formę ich dostarczenia. Najczęściej dokumenty rekrutacyjne składamy osobiście, pocztą tradycyjną, bądź pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy należy pamiętać o skompletowaniu pełnego, wymaganego zestawu oraz dotrzymaniu obowiązujących terminów. Spóźnienia, bądź braki mogą skutkować nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów rekrutacyjnych rozpoczyna się od uzyskania informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Kiedy to nastąpi? Każda uczelnia posiada własny harmonogram przeprowadzania kwalifikacji. Wszystkiego dowiemy się z indywidualnego profilu kandydata.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytet Ekonomiczny: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne kierunki niestacjonarne w Krakowie polecane dla ciebie

Jak wyglądają studia logistyczne w Krakowie

Studia logistyczne w Krakowie to kierunki studiów, które omawiają zagadnienia związane z zarządzaniem, przepływem towarów, magazynowaniem, zarządzaniem zapasami, czy zarządzaniem relacjami z klientem. Zwracają uwagę na wszystkie elementy, które razem stanowią o sukcesie, satysfakcji klienta oraz zysku przedsiębiorstwa.

Najpopularniejsze kierunki logistyczne w Krakowie: logistyka, środki transportu i logistyka, transport, towaroznawstwo, transport i logistyka.

Współczesne studia logistyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach logistycznych

Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy między innymi w centrach logistycznych, przedsiębiorstwach spedycyjnych, firmach komunikacyjnych, zakładach przemysłowych, przedsiębiorstwach usługowych.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Krakowie na popularnych stanowiskach związanych z logistyką i transportem wahają się od 5000 zł do 8800 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stażu pracy, stanowiska, firmy, miejscowości).

 

Typ studiów

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam poznać tajniki wiedzy o transporcie międzynarodowym i logistyce, czyli poznać proces planowania, realizowania oraz kontrolowania bezproblemowego i efektywnego ekonomicznie przepływu wyrobów, materiałów, surowców.

Może to brzmieć banalnie prosto dla osób, które nie mają problemu z logicznym myśleniem, jednak w praktyce, rzecz jest co najmniej problematyczna - bowiem działania logistyczne obejmują szereg takich działań jak prognozowanie popytu, obsługa klienta, przepływ informacji, kontrola stanów magazynowych, czynności manipulacyjne, produkcyjne, procesy zaopatrzeniowe - wszystkie te elementy muszą być razem połączone i dobrze funkcjonować, by cały proces logistyczny przynosił przedsiębiorcy zyski.

Umiejętności logistyków, którzy sprawnie i bezawaryjnie potrafią takim procesem zarządzać, są bardzo cenione w świecie. Czy to międzynarodowe przedsiębiorstwa, czy mniejsze firmy rodzinne - każda z nich potrzebuje dobrego planu produkcji, dystrybucji i sprzedaży, by przynosić określone zyski.

Dzięki wiedzy logistycznej, możecie sprawić, że wszystkie elementy Waszego przedsiębiorstwa będą aktywnie i efektywnie działały. W przypadku absolwentów kierunków takich jak transport - adepci wiedzy o transporcie przygotowywani są do zarządzania przemieszczaniem się ludzi, ładunków w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków transportu, dobranych pod względem ładowności, jak i ekonomicznych aspektów.

To absolwenci studiów na kierunku transport czuwają nad poprawnym przebiegiem przesyłu dóbr, na którym zależy producentom, jak i dystrybutorom.

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam zdobyć niezbędne umiejętności, jak i wiedzę, by odnaleźć się w zawodzie tak logistyka, jak i zarządzającego transportem. Sprawdźcie sami, na jakie kierunki studiów możecie się wybrać w Krakowie, zamierzając w przyszłości zarządzać trudnymi procesami planowania i rozprzestrzeniania produktów i usług!

 

Studia logistyczne w Krakowie możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Kierunki logistyczne w Krakowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od siedmiu do siedmiu semestrów do dziewięciu semestrów. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające od trzech do czterech semestrów.

Studia magisterskie uzupełniają wiedzę, którą możesz uzyskać na studiach pierwszego stopnia. Krakowskie uczelnie oferują także kształcenie podyplomowe. W ramach studiów podyplomowych możesz kształcić się na takich kierunkach jak miejski transport zbiorowy – zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie bądź zarządzanie transportem drogowym. Podyplomowo poszczególne kierunki możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów.

Kształcenie na studiach logistycznych odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dziennie możesz studiować od poniedziałku do piątku, zaocznie zaś w weekendy. Wybór trybu kształcenia często uzależniony jest od sytuacji prywatnej i zawodowej kandydatów na studia.

czytaj dalej studia w Krakowie

 

Kierunki studiów logistycznych w Krakowie

Do kategorii studiów logistycznych możemy zaliczyć bardzo różnorodne kierunki kształcenia. Oczywiście w Krakowie nie zabraknie edukacji związanej stricte z logistyką czy transportem.

Wśród popularnych propozycji znajdziemy, chociażby logistykę międzynarodową, środki transportu i logistykę, inżynierię środków transportu, towaroznawstwo. Placówki akademickie oferują także liczne kierunki podyplomowe jak na przykład zarządzanie transportem drogowym, oraz ciekawe specjalizacje.

Krakowskie uczelnie dbają o wysoki poziom kształcenia, dlatego poszczególne programy kształcenia opracowywane są w porozumieniu z przyszłymi pracodawcami absolwentów. Umożliwia to kładzenie nacisku na najważniejsze umiejętności i najistotniejszą wiedzę. Uczelnie przygotowują także programy praktyk, które muszą być realizowane w trakcie studiów.

Pozwala to zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe oraz umożliwia zweryfikowanie teoretycznej wiedzy w praktyce. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia poszczególnych uczelni.

 

Kierunki logistyczne w Krakowie - rekrutacja 2024/2025

czytaj dalej kierunki studiów w Krakowie

 

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Krakowie?

Studia pozwalają zdobyć więdzę i umiejętności z zakresu procesów planowania, realizowania oraz kontrolowania bezproblemowego i efektywnego ekonomicznie przepływu wyrobów, materiałów i surowców. Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, służbach mundurowych, branży e-commerce.

Studia logistyczne mają w swojej ofercie krakowskie uczelnie odznaczające się praktycznym charakterem kształcenia. Wśród najpopularniejszych publicznych uczelni znajdziesz przede wszystkim Politechnikę Krakowską, której Wydział Inżynierii Lądowej oraz Wydział Mechaniczny oferują kształcenie w zakresie transportu, inżynierii środków transportu, środków transportu i logistyki.

Oczywiście warto zapoznać się także z propozycjami Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Rolniczego. Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego prowadzi studia o charakterze międzynarodowym (logistyka międzynarodowa), natomiast Uniwersytet Rolniczy skupia się na transporcie i logistyce, zwłaszcza że są to ważne kwestie dla gospodarki i postępowego rolnictwa.

Warto zapoznać się także z propozycjami kształcenia zaocznego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Poszczególne placówki akademickie stawiają na wysoką jakość kształcenia, dlatego zajęcia prowadzone są przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, często wciąż praktykujących zawodowo.

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Krakowie:

  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie


Kierunki medyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie

  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

czytaj dalej uczelnie publiczne w Krakowie

 

 

Kierunki medyczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Krakowie

  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

czytaj dalej uczelnie prywatne w Krakowie

 

 

Jak wybrać studia logistyczne w Krakowie, aby mieć dobrą pracę?

Specjalistów znających się na kwestiach logistycznych i transportowych nieustannie brakuje, zwłaszcza gospodarka i przemysł rozwijają się nieustannie i często wykraczają poza rynek krajowy, wkraczając w międzynarodowy.

Powstają coraz to nowe firmy transportowe, a różnego typu producenci potrzebują usług logistycznych. Pracy w tym zakresie nie brakuje, jeśli tylko chcesz się rozwijać.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

  • pracownik działu logistyki
  • specjalista ds. zakupów
  • spedytor krajowy i międzynarodowy
  • menedżer ds. transportu
  • menedżer łańcucha dostaw
  • sprzedawca usług logistycznych
  • kierownik działu logistyki i zakupów
  • analityk procesów logistycznych
  • menedżer ds. obsługi klienta
  • dyspozytor w transporcie międzynarodowym

 

Absolwenci zajmują się organizacją i realizacją działalności logistycznej w podmiotach gospodarczych i organizacjach funkcjonujących w ramach łańcucha dostaw, strategiami funkcjonowania przedsiębiorstw, rodzajami konkurencji na rynkach krajowych i zagranicznych, funkcjonowaniem łańcucha dostaw, zarządzaniem przedsiębiorstwami i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Zatrudniani są w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, zajmujących się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka), w centrach usług logistycznych.

Nim zdecydujesz się na kierunek kształcenia, warto zapoznać się ze zmianami zachodzącymi na rynku pracy. Uświadomi Ci on, jakich ekspertów brakuje i co najlepiej studiować. Ważne są także osobiste aspiracje, predyspozycje, zainteresowania.

Nie każdy odnajdzie się w logistyce i transporcie, tak jak nie każdy może być architektem wnętrz. Wybierz kierunek fascynujący, który sprawi, że z chęcią będziesz uczęszczał/a na zajęcia i tym chętniej będziesz kształtował/a swoją karierę zawodową.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Krakowie?

Studia logistyczne powinny być realizowane w praktyczny sposób, dlatego spośród krakowskich uczelni warto wybrać tę, która preferuje stricte techniczne podejście. Poszczególne placówki akademickie odznaczają się niesłabnącą renomą, bogato wyposażonymi pracowniami do prowadzenia zajęć, a także wykwalifikowaną kadrą akademicką.

Zanim wybierzesz uczelnię, warto sprecyzować, jaki kierunek studiów chcesz realizować, bowiem poszczególne placówki opracowują oryginalne oferty kształcenia i unikatowe programy studiów. Sprawdź także jakie możliwości rozwoju daje Ci dana uczelnia. Ważne są dobrze poprowadzone zajęcia, ale równie istotne okazują się staże, praktyki, wymiany krajowe i międzynarodowe, czyli wszelkie aktywności pozauczelniane.

Zweryfikuj, co może Ci zaoferować Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny czy Uniwersytet Rolniczy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Krakowie?

Kraków to miasto zarówno turystyczne, jak i studenckie. Słynie z kultury, historii, tradycji, ale i innowacji. Czekają w nim na Ciebie różnego rodzaju atrakcje, to znaczy wydarzenia sportowe, kulturalne, imprezy masowe, festiwale, targi pracy.

Nie będziesz narzekał/a na nudę, a wszelkiego typu inicjatywy urozmaicają czas nauki i pracy badawczej. Władze miasta chętnie wspierają studentów i razem z uczelniami przygotowują programy stypendialne i socjalne.

Uczelnie w porozumieniu z największymi firmami i przedsiębiorstwami przygotowują programy stażowe i oferty praktyk, a także opracowują programy studiów na podstawie oczekiwań współczesnych pracodawców. Studia logistyczne warto realizować w Krakowie, ponieważ na absolwentów czeka tutaj wiele ofert pracy, ale także mogą oni zdobyć doświadczenie zawodowe cenione na rynku krajowym i międzynarodowym.

Władze uczelni zachęcają studentów do brania udziału w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych. Kadra akademicka dąży do intelektualnego rozwoju swoich podopiecznych, a także wspiera ich udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach badawczych.

Studia uznawane są za jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. To w tym właśnie czasie zdobywamy przyjaźnie na całe życie oraz poznajemy ludzi istotnych z perspektywy budowania kariery zawodowej. Na studiach także odkrywamy nowe zainteresowania i definitywnie stwierdzamy, czym chcemy się zajmować w dorosłym życiu. Kraków to miasto pomysłów, dlatego możesz być pewien/pewna, że i Ty znajdziesz tu życiową inspirację.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach logistycznych

Jeśli podczas studiów aktywność zawodowa (kierunkowa) nie była Ci obca, to za pewne już wiesz, że praktycznie każda firma produkcyjna i sprzedażowa potrzebuje sprawnego i skutecznie działającego logistyka, bądź osoby, która weźmie na swoje barki odpowiedzialność za transport dóbr.

Dzięki zdolnościom organizacyjnym logistycy mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko w dystrybucji produktów, ale także w firmach zajmujących się planowaniem eventów czy marketingiem, który nastawiony jest na poszukiwanie dróg dotarcia z komunikatem do odbiorcy.

Studia logistyczne to nauka ścisła, pokazuje ona konkretne techniki i metody działania, które możecie wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Jeśli jednak pozostaniecie na wytyczonej ścieżce zawodowej, to możecie mieć pewność, że znajdziecie dobre miejsce pracy w firmach krajowych czy też międzynarodowych, które mają już rozwiniętą sieć dostaw, jak i w tych, które dopiero początkują.

Dziś logistyków potrzebuje przede wszystkim rozbudowująca się strefa działalności e-commerce, w której dystrybucja zamawianych produktów powinna szczególnie sprawnie przebiegać, by klienci wracali do tego typu sklepów i korzystali z możliwości zamówienia przez internet określonych produktów.

Świat logistyki i transportu wciąż się rozwija, powstaje coraz więcej firm świadczących usługi tego typu. Bez transportu nie byłoby wymiany międzymiastowej, ani międzynarodowej, bez przewozu produktów, nie moglibyśmy kupić mebli z Ikei, ani żadnego innego sklepu.

Transport i logistyka to podstawa funkcjonowania gospodarki, dlatego warto inwestować właśnie w tą dziedzinę wiedzy, by dość wygodnie móc ułożyć sobie życie.

Praca ta nie stroni jednak od stresu i jest wymagająca - zdobywając nowy rynek zbytu, należy przyswajać nowy język, stale się uczyć, poznawać obyczaje innych krajów, z którymi podejmuje się współpracę. Wymagania te są jednak na tyle fascynujące, że patrząc z perspektywy czasu są bardziej zaletą, niż wadą. Logistycy są osobami otwartymi na świat i mają rozwinięte szerokie horyzonty patrzenia na świat. 

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Na studia logistyczne zaprasza Uniwersytet Ekonomiczny. Tu, na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych prowadzone są tu studia na kierunku logistyka międzynarodowa. To studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych

  • logistyka międzynarodowa studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki prowadzi studia z zakresu transportu i logistyki na kierunkach takich jak:

Wydziale Inżynierii Lądowej

  • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne
  • miejski transport zbiorowy - zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie - studia podyplomowe
  • zarządzanie infrastrukturą lotniskową - studia podyplomowe

 

Wydział Mechaniczny

  • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

A Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom współczesności i stworzyła studia niestacjonarne, zaoczne, na kierunku logistyk gospodarki odpadami, dla przyszłych zarządców i administratywistów samorządowych.

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Logistyka. 

dowiedz się wiecej 

 



TEMATY POWIĄZANE

 

Studia logistyczne na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym PK

Studia logistyczne w AGH w Krakowie

Studia logistyczne w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie 

komentarze (1)

Irena odpowiedz

Na logistykę chce iść od zawsze, mój tato jest logistykiem w Niemczech. Tylko obmyśliłam sobie taki plan: robie licencjat online z logistyki (jest na WSKZ, widziałam też że jeszcze na jakieś uczelni) i w tym czasie już sobie pracuje na magzynie. Po 3 latach, z wykształceniem, ale też i praktyką wchodzę na rynek pracy po lepsze oferty. :)