Studia na kierunku prawo – studia online realizowane są zdalnie poprzez platformę do e-learningu. Zajęcia prowadzi kadra wykładowców Krajowej Szkoły Sądownictwa oraz Prokuratury, były Prokurator Krajowy, Zastępca Prokuratora Generalnego, a także sędziowie apelacyjni, okręgowi, rejonowi, adwokaci, radcy prawni czy notariusze.
Program kształcenia obejmuje zarówno zajęcia ćwiczeniowe, jak i warsztatowe za pomocą techniki case metod. Słuchacze czynnie uczestniczą w symulacjach prawdziwych rozpraw sądowych i wcielają się zarówno w rolę sędziego, jak i prokuratora czy adwokata.
W siatce zajęć uwzględniono wiele unikatowych zajęć, które obejmują tematykę metodyki pracy w zawodzie adwokata, radcy prawnego, Orzecznictwo Sądu najwyższego w sprawach karnych. Studia na tym kierunku realizują również innowacyjny program law in action, którego celem jest nauka studentów umiejętności zastosowania prawa w praktyce.
Program nauczania daje możliwość wyboru jednej spośród dostępnych specjalności. Słuchacze mogą zdecydować m.in. na prawo w biznesie, wymiar sprawiedliwości, prawo medyczne, dowodowe, karne, cywilne, gospodarczo-finansowe.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
jednolite studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Łodzi na kierunku prawo – studia online przygotowują słuchaczy do przystąpienia do egzaminu wstępnego z zakresu aplikacji sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej czy komorniczej i notarialnej. Absolwenci wyróżniają się rozbudowanymi umiejętnościami obejmującymi tematykę nauk prawnych. Potrafią stosować również normy prawne w praktyce.
W zależności od wybranej specjalności absolwent rozszerza swoją wiedzę z zakresu problematyki patologii w rodzinie oraz prowadzenia zajęć dla dzieci czy młodzieży w ośrodkach kuratorskich. W ramach kształcenia nabywa również umiejętności, dzięki którym poprowadzi sprawy cywilne z zakresu konsumenckiego obrotu prawnego.
Poza tym słuchacze w ramach studiów uczą się pokojowych procedur, dzięki którym rozwiążą spory zbiorowe. Poznają formy protestacyjne, prawo lokautu. Kształcenie obejmuje również zagadnienia, dzięki którym absolwent potrafi wyceniać nieruchomości, określić stan prawny nieruchomości czy przygotować podstawowe dokumenty z zakresu gospodarowania nieruchomościami.
Absolwent studiów na tym kierunku ma też rozbudowaną wiedzę z zakresu administracji podatkowej, finansowej i sądownictwa administracyjnego. Potrafi zastosować w praktyce przepisy z postępowania karnego ze stosunków międzynarodowych, ekstradycji czy wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania.