Kierunek prawo zatrudnienia – kadry i płace w Łodzi jest idealną propozycją kształcenia dla osób, które posiadają wiedzę w zakresie dziedzin prawnych i finansowych, zwłaszcza w odniesieniu do zatrudniania pracowników, a jednocześnie chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe odnoszące się do kadrowo-płacowej obsługi przedsiębiorców oraz podmiotów administracji publicznej.
Kompleksowo opracowana propozycja kształcenia umożliwi Ci zdobycie potrzebnych wiadomości i umiejętności, które obejmują indywidualne i zbiorowe prawo pracy, prawo podatkowe, prawo ubezpieczeń społecznych, również w ramach nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, rozstrzygania indywidualnych i zbiorowych sporów ze stosunku pracy, naliczania wynagrodzeń bądź rozliczania świadczeń pracowniczych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Prawo zatrudnienia – kadry i płace możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia w Łodzi na kierunku prawo zatrudnienia – kadry i płace realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa dwa lata (cztery semestry).
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach kształcenia na kierunku prawo zatrudnienia – kadry i płace studenci mają okazję zdobyć rzetelne wykształcenie i najważniejsze umiejętności, potrzebne w trakcie wykonywanego zawodu.
Zapoznasz się z postępowaniem administracyjnym w sprawach kadrowo-płacowych, poznasz prawne podstawy zatrudnienia pracowniczego, a także zgłębisz system ubezpieczeń społecznych oraz systemy płacowe.
Studenci uczęszczają na najważniejsze przedmioty, które obejmują zbiorowe prawo pracy, prawo ochrony danych osobowych, prawo antydyskryminacyjne w zatrudnieniu, procesowe prawo pracy. Dowiesz się także, czym jest odpowiedzialność pracownicza oraz w jaki sposób działają informatyczne systemy kadrowe i płacowe.
Nauczysz się tworzyć, uzupełniać i przechowywać dokumentację i ewidencję kadrową, zarządzać personelem, obsługiwać informatyczne programy kadrowo-płacowe, pełnić różnego typu obowiązki wiążące się z zatrudnianiem pracowników.