Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Poznań

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Poznań

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

19.01.2024

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Poznań

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Poznań
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Kierunek studiów dziennikarstwo i komunikacja społeczna kładzie nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do zawodu. Nauczą się oni tworzenia autorskich materiałów audio i audiowizualnych. Poznają tajniki funkcjonowania współczesnych mediów i praw nimi rządzących. Ponadto, studenci udoskonalą swoje umiejętności związane z komunikacją międzyludzką, a także przygotowaniem efektywnej reklamy czy kampanii promocyjnej. Podczas kształcenia studenci zmierzą się z wyborem specjalności spośród: dziennikarstwo, marketing online czy reklama i promocja. W planie zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in. projektowanie stron www, techniki nowych mediów, budowanie marki, warsztat krytycznej analizy mediów czy badania marketingowe.

 

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku studiów znajdują prace na stanowisku dziennikarzy w różnorodnych mediach: telewizyjnych, prasowych czy radiowych. Dobrze odnajdują się w roli specjalisty ds. public relations. Zajmują stanowiska rzeczników prasowych i pracowników działów reklamy i promocji różnorodnych firm. Ponadto, wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć umożliwią absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej np. w postaci firmy medialnej czy świadczącą usługi w zakresie promocji i reklamy.

 

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM).

 

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Aby zostać studentem kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, konieczne będzie spełnienie kilku istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych  dodatkowych,do których najczęściej należą na przykład historia, język obcy nowożytny, język polski lub WOS.
W przypadku studiów drugiego stopnia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk. 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Media często bywają nazywane "czwartą władzą". Określenie to jest niezwykle trafne, ponieważ siła przekazu prasy, telewizji czy internetu jest na tyle silna, że może wpływać na funkcjonowanie społeczeństwa, polityki czy kultury. Ponadto, media pełnią rolę opiniotwórczą i często kształtują światopogląd obywateli. W państwach demokratycznych, gwarantujących wolność słowa i poglądów, wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych dziennikarzy. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu. 
Studia dziennikarskie będą odpowiednim wyborem dla osób zainteresowanych światem mediów i posiadających zdolności z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą oczytaną, o wielu pasjach i zainteresowaniach, a dodatkowo masz zdolności pisarskie, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem. 
 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia dziennikarskie w Poznaniu zyskują coraz większą popularność i zainteresowanie studentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o różnego rodzaju mediach i wykorzystać ją podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. Dlatego też kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna znajduje się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej.
Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna ma interdyscyplinarny i zarazem interesujący program nauczania, który zawiera w sobie treści z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, nauk o zarządzaniu czy marketingu. W siatce zajęć przewidziano między innymi, takie przedmioty jak:
  • gatunki dziennikarskie
  • historia mediów
  • retoryka
  • etyka dziennikarska
  • i wiele innych

 

Ponadto, studenci będą mieli szansę wyboru jednej z dostępnych specjalizacji, do których należą: dziennikarstwo, marketing online oraz reklama i promocja. Uzyskana, w czasie studiów, wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne, wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, przed którymi otwiera się wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów będziesz przede wszystkim kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu dziennikarza. Dzięki temu znajdziesz zatrudnienie w:
  • redakcjach czasopism
  • redakcjach telewizyjnych
  • radiu
  • różnego typu wydawnictwach

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik działów marketingu i reklamy oraz public relations. Równie ciekawą opcją może być rola rzecznika prasowego lub wykładowcy akademickiego. Absolwenci często decydują się także na założenia własnej działalności gospodarczej o profilu medialnym. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia