Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna tworzą interdyscyplinarną propozycję kształcenia dla osób, które w życiu zawodowym chciałby realizować swoje pasje. Być może jesteś osobą, która ma lekkie pióro? A może podczas publicznych występów czujesz się jak ryba w wodzie? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to ten profil kształcenia czeka właśnie na ciebie. W branży dziennikarskiej nieustannie potrzebni są nowi specjaliści o szerokich horyzontach myślowych, którzy dbać będą o to, by przekazywane informacje miały jak najbardziej rzetelny charakter.
Dodatkowo połączenie dziennikarstwa z komunikacją społeczną da studentom tego kierunku nowe, jeszcze bardziej rozwojowe, możliwości. Komunikację społeczną możemy określić jako pewien sposób przekazywania informacji pomiędzy wszelkimi instytucjami a jednostkami, czy grupami społecznymi. Kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna będą stworzone zatem dla osób z zacięciem humanistycznym, które uwielbiają dynamiczną i pełną publicznych wystąpień pracę.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znalazły się w ofercie kilku stołecznych ośrodków akademickich. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje innowacyjne propozycje. Zastanów się, która z nich zrealizuje w pełni twoje oczekiwania. Jeżeli wybierzesz ten profil kształcenia, to swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł zdobywać uczelniach, które znjadziesz w dziale poniżej.
Programy kształcenia każdej z tych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić. Ich naczelnym celem jest jednak wykształcenie jak najlepszych specjalistów do spraw dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Plan studiów na tym kierunku obfituje w wiele ciekawych wykładów oraz ćwiczeń warsztatowych, wśród których znajdą się przykładowo warsztaty:
-
prasowe
-
fotograficzne
-
radiowe
-
telewizyjne
Dzięki skrupulatnie przygotowanym specjalizacjom będziesz mieć szansę rozwijać się w tym sektorze dziennikarstwa, który najlepiej pasuje do twoich predyspozycji.