Kryminologia – studia online to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Łodzi. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. bezpieczeństwa, rozpoznawania zjawisk przestępczości kryminalnej, narkotykowej, gospodarczej, zorganizowanej, a także patologii społecznych. Program studiów zakłada również, że studenci nauczą się, jak wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii i socjologii do rozpoznawania, zwalczania i zapobiegania przestępczości.
Kierunki studiów w Łodzi takie jak Kryminologia – studia online dają studentom możliwość wyboru ścieżki kształcenia, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Kryminologia – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki studiów takie jak Kryminologia – studia online dają studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu szeroko rozumianej kryminologii oraz jej nauk pokrewnych w obszarze zwalczania przestępczości oraz innych patologii społecznych, a także w życiu społecznym i gospodarczym. Studenci mogą też zdobyć wiedzę o metodach i narzędziach badawczych, które pozwalają opisywać różne rodzaje przestępczości i podstawy ustroju społeczno-gospodarczego oraz jego uwarunkowania konstytucyjne i międzynarodowe.
W zależności od wybranej ścieżki kształcenia, studenci mogą również nauczyć się, jak postępować z ofiarami przestępstw, jak oddziałują na sprawców różne etapy postępowania karnego czy jak zapobiegać przestępczości oraz zjawiskom z zakresu patologii społecznej. Studenci mogą także zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem prawa karnego materialnego, prawa wykroczeń i prawa penitencjarnego lub z planowaniem i realizowaniem działań prewencyjnych, a także szczegółami postępowania sądowo-kryminalnego.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Łodzi na kierunku Kryminologia – studia online: profilowanie psychologiczno-kryminalistyczne, socjologia zachowań dewiacyjnych, symulacja rozpraw sądowych.