Ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z wysokiego znaczenia symbiozy, która zachodzi pomiędzy poszczególnymi gospodarkami Europy. Postępująca globalizacja sprawia, że każda nowoczesna instytucja i organizacja musi brać pod uwagę międzynarodowe standardy, jeżeli chce być doceniona na aktualnym rynku gospodarczym. Z uwagi na te współczesne trendy stworzono kierunek european studies, który ma na celu wykształcenie specjalistów w zakresie problematyki europejskiej. Studenci, oprócz znajomości podstaw ekonomii czy umiejętności rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej w ramach rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, zdobędą też wiedzę na temat podstawowych kwestii kulturotwórczych w Europie.
Co więcej, jako że studia na tym kierunku realizowane są w całości w języku angielskim, studenci zyskają szansę na znaczne poszerzenie swoich kompetencji lingwistycznych oraz na opanowanie specjalistycznej terminologii branżowej z zakresu kierunku kształcenia, co ułatwi im rozwój kariery zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku european studies możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku european studies studenci zyskają szansę na zdobycie cennych umiejętności potrzebnych do analizy struktur i zjawisk polityczno-prawnych w Europie. Dowiedzą się więcej na temat historii i kultury europejskiej, a pod okiem doświadczonej kadry akademickiej nauczą się, w jaki sposób analizować różnego rodzaju procesy społeczne, polityczne i gospodarcze zachodzące w Unii Europejskiej. Co więcej, studenci wykształcą też zdolności z zakresu zarządzania i marketingu oraz dowiedzą się, jak nadzorować różnorodne aspekty działalności gospodarczych czy wybranych instytucji. Rozwiną również swoje kompetencje miękkie, takie jak np. zdolność komunikacji czy negocjacji, a także poznają sprawdzone techniki wystąpień publicznych.