Uczelnie w Lublinie zazwyczaj mają w swoich ofertach kierunki studiów, które można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek logistya w trybie niestacjonarnym będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Wybierając taką opcję musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Dokładny harmonogram zjazdów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.
Dla kogo są studia na kierunku logistyka
Sprawne działanie całego systemu dystrybucji i przepływu surowców, materiałów różnego rodzaju dóbr materialnych to główne zadania specjalisty do spraw logistyki. Obecnie, sprawne działanie gospodarki jest niemożliwe bez dobrze funkcjonującego zaplecza logistycznego. Dlatego też wykształcenie logistyczne jest wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie, a specjaliści z tego obszaru bez problemu znajdują ciekawą i rozwijającą prace. Je ty także chciałbyś związać z tym swoją przyszłość to kierunek logistyka w Lublinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.
Idealni kandydaci na studia logistyczne powinny interesować się naukami ścisłymi i ekonomicznymi. Dużym atutem będą rozwinięte zdolności interpersonalne i kompetencje komunikacyjne, dzięki którym bez problemu obejmiesz stanowiska kierownicze i menedżerskie. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek logistyka w Lublinie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku logistykaw Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Program studiów logistycznych w Lublinie oscyluje wokół treści związanych z naukami ścisłymi, ekonomicznymi, naukami o zarządzaniu oraz innymi powiązanymi z branżą logisyczną. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele interesujących zajęć, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę oraz wzbogacisz ją o nowe, cenne elementy.
W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
podstawy marketingu
-
podstawy zarządzania
-
podstawy prawa i ochrona własności intelektualnej
-
mikroekonomia
-
podstawy matematyki ekonomicznej
-
rachunkowość
Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w ofercie znajdą się także interesujące moduły specjalistyczne, do których należą: zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym, logistyka międzynarodowa, inżynieria systemów logistycznych, zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie oraz logistyka wojskowa. Dokładną listę ścieżek naukowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
Ponadto, wszyscy studenci rozwiną swoje zdolności językowe czym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Dodatkowo, każdy będzie mógł korzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, staży zawodowych czy wymian studenckich.
Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Lublinie
Studenci, którzy zdecydują się na realizację studiów logistycznych w formie niestacjonarnej, będą musieli pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest każdorazowo ustalana przez przedstawicieli danej uczelni i może się zmieniać w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Uczelnie zazwyczaj decydują się na wprowadzenie do swojej oferty różnego typu zniżek i promocji, które mają wpływ na ostateczną wysokość czesnego. Wszystkie dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.
Logistyka w Lublinie - ceny 2024:
-
Lubelska Akademia WSEI: od 4400 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku logistyka w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (niestacjonarne) w Lublinie
Limity miejsc
Jak zostać studentem logistyki w trybie niestacjonarnym w Lublinie? Każda uczelnia określa limity miejsc na poszczególne kierunki studiów, co oznacza, że nie każdy z kandydatów będzie miał szansę na dostanie się na wybrany przez siebie kierunek.
Jak dostać się na logistykę w Lublinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na logistykę w Lublinie, to: chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, matematyka, historia oraz wiedza o społeczeństwie.
Limity miejsc na kierunku logistyka w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 35
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2023/2024)
Kiedy wyniki rekrutacji
Kandydaci po zarejestrowaniu się na logistykę w trybie niestacjonarnym w Lublinie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się informacji o przyjęciu na studia?
Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Lublinie.
Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w systemie IRK? Przyszli studenci logistyki w trybie niestacjonarnym w Lublinie znajdą tam informację o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na wybrany kierunek studiów, zajętym miejscu, liczbie zdobytych punktów, a także jakie dokumenty dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 19 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na logistykę w trybie niestacjonarnym w Lublinie, muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jest to bardzo ważny etap, bowiem brak kompletu dokumentów lun niedostarczenie ich w terminie może skutkować wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.
Dokumenty na logistykę w trybie niestacjonarnym w Lublinie należy dostarczyć osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Co w przypadku, kiedy kandydat nie będzie miał możliwości dostarczenia dokumentów. Istnieje wtedy opcja wysłania ich pocztą tradycyjną. W takim przypadku pod uwagę brana data nadania listu.
Jakie dokumenty powinny zostać dostarczone przez kandydata? Świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, podania i oświadczenia, dowód osobisty, a także zaświadczenia np. potwierdzające wyniki w konkurach.
Więcej informacji można znaleźć na stornach poszczególnych uczelni.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Po zakwalifikowaniu się na logistykę w trybie niestacjonarnym w Lublinie nadchodzi etap składania dokumentów przez kandydatów. W jakim terminie należy złożyć dokumenty?
Uczelnie w Lublinie zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.
W przypadku niedostarczenia dokumentów w terminie istnieje ryzyko skreślenia kandydata z listy zakwalifikowanych. Podobnie może wydarzyć się w przypadku, kiedy to dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 23-24 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia