Chemistry to nowoczesny kierunek studiów rozwijający wiedzę i liczne umiejętności praktyczne z zakresu nauk chemicznych. Program nauczania obejmuje zajęcia z chemii i nauk pokrewnych, takie jak np. fizyczne i chemiczne metody pomiarowe. Będąc absolwentem tego kierunku chemia i jej tajniki nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic.
Podczas licznych zajęć praktycznych pod okiem doświadczonych wykładowców, którzy są wieloletnimi praktykami wykonywanego zawodu, będziesz dokonywać interesujących eksperymentów chemicznych w nowocześnie wyposażonych laboratoriach. Pozwoli Ci to na zaznajomienie się z różnymi procesami chemicznymi, a także nauczy, w jaki sposób korzystać ze specjalistycznej aparatury laboratoryjnej. Dowiesz się również, jak najlepiej analizować i interpretować wyniki swoich badań.
Po zakończeniu kształcenia będziesz doskonale przygotowany do podejmowania rozmaitych wyzwań badawczych, a także do podjęcia dalszej nauki na studiach doktoranckich. Jako że cykl kształcenia na kierunku chemistry jest w całości anglojęzyczny, będziesz mógł zaznajomić się z angielskim specjalistycznym słownictwem branżowym z zakresu chemii, co znacznie zwiększy Twoje szanse na rozwój kariery zawodowej nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chemistry możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W czasie studiów na kierunku chemistry doświadczona kadra akademicka przekaże Ci szeroką wiedzę z zakresu nauk chemicznych. Poznasz szczegółowy proces zachodzenia różnych reakcji chemicznych, a także właściwości fizyczne i chemiczne wielu związków chemicznych. Dowiesz się, w jaki sposób analizować procesy syntezy chemicznej, a także interpretować schematy technologiczne.
Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym prowadzonym w całości w języku angielskim opanujesz ten język obcy na zaawansowanym poziomie. Poznasz specjalistyczne słownictwo branżowe oraz przełamiesz opór w mówieniu w innym języku, co pozwoli Ci na swobodną komunikację z anglojęzycznymi zespołami badawczymi.