Uczelnie w Zielonej Górze dążą do zapewnienia komfortu studiowania, dlatego studia ekonomiczne oferują zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci regularne spotkania i systematyczna nauka, warto wybrać studia dzienne. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, warto zdecydować się na studia zaoczne i spotkania weekendowe. Pamiętaj jednak, że nawet na uczelniach publicznych studia niestacjonarne są płatne.
Program kształcenia opiera się na naukach związanych z informatyką, grafiką, matematyką czy fizyką. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
architektura komputerów i systemy operacyjne,
-
analiza matematyczna,
-
media cyfrowe w reklamie,
-
elektroniczny obieg dokumentów,
-
projektowanie serwisów internetowych,
-
zaawansowane technologie E-biznesowe,
-
języki programowania aplikacji biznesowych,
-
wizualizacja zasobów przedsiębiorstwa,
-
modelowanie procesów biznesowych,
-
zarządzanie łańcuchem dostaw
-
i wiele innych.
Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Studia zapewniają także wiele godzin praktyki zawodowej.
Absolwenci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne, które pozwalają im modelować i analizować procesy biznesowe, stosować najpotrzebniejsze rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo w systemach przechowywania danych oraz w systemach teleinformatycznych. Absolwenci umiejętnie wykorzystują technologie mobilne i przetwarzania w chmurze dla systemów korporacyjnych i e-biznesu. Gruntowna wiedza pozwala absolwentom stosować technologie internetowe w działalności biznesowej i marketingowej. Kierunek biznes elektroniczny w Zielonej Górze kształci ekspertów, którzy posiadają wiedzę odnoszącą się do komunikacji elektronicznej, bankowości i handlu elektronicznego, reklamy internetowej czy mediów społecznościowych.
1. Dla kogo ten kierunek?
Biznes elektroniczny to odpowiedź na dynamicznie rozwijające się nowe technologie, wykorzystywane w niemal każdej dziedzinie życia. Innowacyjny kierunek studiów w praktyczny sposób pomaga studentom zgłębiać tajniki wiedzy odnoszące się do komercyjnych systemów informatycznych, kwestii zarządzania, ekonomiki przedsiębiorstw, a w końcu zapewnia informacje odnoszące się do założenia firmy, która bezpośrednio będzie się wiązała z technologiami ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne).
Kierunek biznes elektroniczny w Zielonej Górze jest stosunkowo nową propozycją studiowania, a także bardzo wszechstronną i nowoczesną w ujęciu. Jeśli pragniesz rozwijać się w tym kierunku, musisz być zainteresowany kwestiami związanymi z wytwarzaniem e-produktów i świadczeniem e-usług, co sprowadza się do umiejętności informatycznych, analitycznych i zamiłowania do nauk ścisłych.
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku biznes elektroniczny możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku biznes elektroniczny w Zielonej Górze realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają cztery lata.
Uczelnie w Zielonej Górze umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Gdzie studiować
Studia w Zielonej Górze na kierunku biznes elektroniczny możesz realizować na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczelnia łączy najbardziej opłacalne i najmodniejsze kierunki, które chętnie wybierane są przez przyszłych kandydatów na studia. Interdyscyplinarne wykształcenie pozwala stworzyć najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.
4. Praca po studiach
Studia ekonomiczne w Zielonej Górze zapewniają swoim studentom najlepsze wykształcenie, które przekłada się na zatrudnienie i formy rozwoju. Studenci przygotowują się do pracy na stanowiskach analityka biznesowego, inżyniera danych, informatyka biznesowego, konsultanta usług informatycznych, analityka i projektanta systemów IT, analityka mediów społecznościowych, specjalistę marketingu elektronicznego, projektanta i programistę systemów biznesu elektronicznego i wiele innych.
Absolwenci mogą z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować w przedsiębiorstwach informatycznych, w przedsiębiorstwach biznesu elektronicznego, w działach analiz, planowania i informatyki przedsiębiorstw, w instytucjach administracji państwowej i samorządowej i tym podobne.
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia opiera się zwłaszcza na naukach informatycznych i matematycznych. W siatce zajęć znajdziesz na przykład takie przedmioty jak: architektura komputerów i systemy operacyjne, projektowanie i programowanie obiektowe, zaawansowane metody grafiki w reklamie, projektowanie serwisów internetowych, zaawansowane technologie E-biznesowe, języki programowania aplikacji biznesowych, modelowanie procesów biznesowych, inteligentne systemy w życiu miasta, zasady komunikacji biznesowej i wiele innych.