Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami to kierunek interdyscyplinarny, dlatego w programie kształcenia odnajdziesz przedmioty opierające się na różnych dziedzinach nauki.
Studenci zyskują wiedzę i umiejętności z obszaru dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, poznają nowoczesne metody planowania, negocjacji i wdrażania pomysłów w życie, a ponadto stają się ekspertami do spraw związanych z projektowaniem instalacji spełniających swe funkcje dzięki energii z odnawialnych źródeł.
Nie bez znaczenia pozostanie wiedza na temat właściwego gromadzenia i utylizacji odpadów, którą również nabędziesz w trakcie kształcenia kierunkowego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia pierwszego stopnia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami w Krakowie mają charakter studiów inżynierskich, a ich ukończenie zajmie ci 3,5 roku, jeżeli zaliczysz każdy z siedmiu semestrów w terminie. Następnie pomyślisz o dalszej edukacji na półtorarocznych studiach magisterskich drugiego stopnia.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które wybiorą studiowanie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami posiądą kompetencje dotyczące pozyskiwania, gromadzenia i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w sposób ekologiczny, zdobędą wiedzę teoretyczną na temat szkodliwości składowania odpadów w niewłaściwy sposób, poznają negatywne konsekwencje przemysłowej działalności ludzkiej z perspektywy środowiska, a ponadto będą posiadali dobrze ugruntowane umiejętności, które sprawdzą się w życiu zawodowym.