Ekonomia studia Toruń 2024 | woj. kujawsko-pomorskie
Ekonomia w Toruniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 3 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi analityka finansowego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu rynków finansowych i stosunków gospodarczych.
Studia na kierunku ekonomia w Toruniu
Rok akademicki
2023/2024
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Opis kierunku
Studia na kierunku ekonomia oferują wszechstronny rozwój, bowiem jest to dziedzina łącząca w sobie matematykę, statystykę, nauki społeczne i humanistyczne. Studenci tego kierunku mogą kształcić się m.in. na takich specjalizacjach jak: ekonomia sprzedaży, inwestycje kapitałowe czy biznes internetowy. Uczestnicy zajęć zapoznają się również z zagadnieniami z zakresu polityki gospodarczej, oprogramowania analiz statystycznych oraz zrównoważonego rozwoju. Interdyscyplinarna wiedza, którą student zdobywa się podczas kształcenia na kierunku ekonomia, ułatwia odnalezienie się na dynamicznym rynku pracy.
Absolwenci ekonomii szukają zatrudnienia w biurach rachunkowych, urzędach skarbowych czy bankach. Ekonomista znajdzie pracę w firmach z każdej branży, ponieważ jego wiedza i analityczny umysł przydatne są także w korporacjach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Absolwenci dobrze odnajdują się w roli analityka gospodarczego oraz przedsiębiorcy. Kompetencje nabyte podczas studiów umożliwiają absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Studia na kierunku ekonomia w Toruniu można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej), a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UMK wyniósł 60,4 punktu.
Gdzie studiować kierunek ekonomia w Toruniu
W Toruniu ekonomię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekonomia w Toruniu
W procesie rekrutacji na studia w Toruniu na kierunku ekonomia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, geografia, historia, język obcy, wiedza o społeczeństwie. l ekonomia Toruń - przedmioty maturalne
Studia ekonomiczne w Toruniu cieszą się bardzo dużą popularnością i uważane są za niezwykle prestiżowe. Wiele osób pragnie kształcić się w zakresie ekonomii, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie dlatego maturzyści starają się o najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich uczniów przedmiotów, to znaczy języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki, powinieneś/powinnaś zdawać wybrany przedmiot dodatkowy: matematykę, wiedzę o społeczeństwie, historię bądź geografię. Bardzo ważny jest także język obcy nowożytny, dlatego warto rozważyć zdawanie go na poziomie rozszerzonym.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia w Toruniu
Studia na kierunku ekonomia w Toruniu realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Toruniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku ekonomia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
statystyka opisowa,
podstawy makroekonomii,
międzynarodowe stosunki gospodarcze,
polityka społeczna,
polityka gospodarcza,
finanse publiczne i rynki finansowe,
ekonomia integracji europejskiej,
podstawy filozofii i metodologii nauk,
komunikowanie w działalności gospodarczej,
zarządzanie zasobami pracy
i wiele innych.
Studenci realizują przedmioty obowiązkowe, obieralne, a także specjalizacyjne. Wśród modułów specjalnościowych znajdziesz: moduł menedżerski, moduł międzynarodowy, moduł analiz rynkowych, IT i języki obce. Propozycje profili kierunkowych warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Toruniu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Absolwenci kierunku zdobywają niezbędną wiedzę z zakresu mikroekonomii, makroekonomii, finansów, rachunkowości czy gospodarki. Rozwijają także ważne umiejętności negocjowania, mediacji, zarządzania, pracy w grupach, a także zdolności analityczne, które ułatwiają interpretowanie danych giełdowych, bankowych, ubezpieczeniowych, biznesowych, finansowych czy rachunkowych. Interdyscyplinarny kierunek ekonomia w Toruniu rozwija swoich studentów pod każdym względem i pozwala podjąć pracę zawodową w różnorodnym zakresie. Jeśli jesteś pasjonatem nauk matematycznych i interesują Cię treści giełdowe, tego typu studia są właśnie dla Ciebie.
Jakie są specjalności na ekonomii w Toruniu
Współczesne studia z ekonomii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Kierunek ekonomia w Toruniu zapewnia absolwentom szereg możliwości. Wielu absolwentów decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Studenci są przygotowywani także do pełnienia funkcji specjalistów do spraw marketingu i handlu; specjalistów w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych lub innych przedsiębiorstwach, które zajmują się świadczeniem usług finansowych; analityków finansowych; analityków biznesowych; specjalistów do spraw kluczowych klientów; kierowników projektu; kierowników przedsiębiorstw, które świadczą usługi z zakresu marketingu i sprzedaży, kierowników działu zakupów; kierowników przedsiębiorstw, które świadczą usługi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi; księgowych; menedżerów do spraw rozwoju przedsiębiorstwa, głównych ekonomistów, przedstawicieli handlowych, doradców ekonomiczno-finansowych czy też głównych ekonomistów. Są pracownikami firm consultingowych, urzędów administracji państwowej i samorządowej czy ekonomistami w przedsiębiorstwach w kraju i za granicą.
Absolwenci chętnie są zatrudniani w instytucjach administracji publicznej, bankach, urzędach pracy, izbach skarbowych, organizacjach pozarządowych, biurach rachunkowych, zakładach ubezpieczeń czy w służbach finansowych. Zajmują się audytem i podatkami, analizą, bankowością, badaniami i rozwojem, bezpieczeństwem i higieną pracy, doradztwem, rachunkowością, marketingiem, kontrolingiem, nieruchomościami, biznesem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, obsługą klienta, ubezpieczeniami czy public relations. Studia ekonomiczne to szansa na rozwinięcie kariery zawodowej w bardzo wielu branżach, dlatego warto rozważyć edukację w zakresie tego typu kierunku.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Jakie opinie mają studia na kierunku ekonomia w Toruniu?
Kierunek ekonomia w Toruniu uważany jest za jeden z najbardziej opłacalnych kierunków studiów.
Kamila, studentka drugiego roku studiów licencjackich, stwierdziła:
Ekonomia jest kierunkiem uniwersalnym, ponieważ umożliwia zatrudnienie w bardzo wielu branżach. Ekonomiści są po prostu potrzebni, nawet jeśli nie każdy zostaje Wilkiem z Wall Street. Realizuję moduł menedżerski. Mnie się bardzo podoba. Polecam!
Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
40-659 Katowice,
Budynki A i B - ul. Harcerzy Września 1939 3https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT0khD9RMEUcRvVnU_vVFhY8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/117b5-gwsh-katowice.jpgAkademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu