Mechanika i budowa maszyn realizowana w ramach drugiego stopnia skupia się na eksploatacji maszyn i pojazdów, konstrukcji maszyn i urządzeń oraz inżynierii odnawialnych źródeł energii. Innowacyjna propozycja kształcenia pozwala uszczegółowić zdobytą już wiedzę o elementy odnoszące się do procesów, maszyn i systemów produkcyjnych, a także konstrukcji dronów.
Studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które mają tytuł inżyniera lub magistra inżyniera. Rozwijają zagadnienia poznawane na studiach pierwszego stopnia, ale oferują także zdobycie zupełnie nowych kompetencji. Kandydaci powinni wykazywać się analitycznym myśleniem i zainteresowaniem najnowszymi technologiami. Jest to kierunek dla osób, które chcą przyczyniać się do postępu tak wyraźnego w XXI wieku.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia inżynierskie w zakresie mechaniki i budowy maszyn drugiego stopnia to idealna okazja do pogłębiania wiedzy z zakresu mechaniki, projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych, jak również technologii procesów wytwarzania maszyn i produktów. Uczelnie w Bydgoszczy proponują interdyscyplinarny program kształcenia wypełniony takimi przedmiotami jak:
-
eksploatacja maszyn i dobór materiałów inżynierskich,
-
technologie proekologiczne i systemy zintegrowanego zarządzania środowiskiem,
-
bezpieczeństwo i jakość w procesach wytwórczych,
-
zarządzanie procesami technologicznymi,
-
zarządzanie pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji maszyn i procesów technologicznych.
Studenci rozwijają umiejętności odnoszące się do projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych, a także kształtują predyspozycje kierownicze. Uczęszczają na zajęcia obligatoryjne, fakultatywne i specjalizacyjne.
Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn w Bydgoszczy
Kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) - uczelnie w Bydgoszczy