Kierunek jest przeważnie prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni, a podczas praktyk studenci mogą liczyć na pomoc ekspertów z danej dziedziny. Zajęcia mogą się odbywać na terenie uczelni lub placówek medycznych w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów.
Studia pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania ochrony zdrowia. Studenci uczą się jak prowadzić dokumentację medyczną, archiwizować i organizować dokumenty, niezbędne w pracy szpitala czy innej placówki medycznej.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administracja medyczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie zajęć na kierunku administracja medyczna studenci zyskują wiedzę zarówno z zakresu administracji, jak i procedur medycznych. Podstawowa wiedza medyczna pozwala na lepsze zarządzanie dokumentacją szpitali czy przychodni. Studenci mogą się nauczyć, jak dokumentować poszczególne procesy, badania i działania wykonywane w placówkach medycznych. Możliwe są także przedmioty, które pomogą w ochronie danych osobowych i zabezpieczaniu przebiegu informacji, co jest ważne z perspektywy zarówno organizacji, jak i pacjentów, korzystających z usług.
W programie uwzględnione są przedmioty, które odpowiadają za omówienie zagadnień teoretycznych, ale także zajęcia praktyczne, które pozwolą tę wiedzę ugruntować. Studenci przygotowują się do objęcia samodzielnych stanowisk kierowniczych, poprzez rozwijanie umiejętności miękkich. Uczą się planować, koordynować i realizować zadania, które należą do administratora w placówkach medycznych.