Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
NAWIGACJA - STUDIA WOJSKOWE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku nawigacja – studia wojskowe to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).
Studia na kierunku nawigacja - studia wojskowe
Rok akademicki
2025/2026
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia jednolite magisterskie
Czas trwania
5 lat (studia jednolite magisterskie)
Uczelnie
Studia na kierunku nawigacja - studia wojskowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | nawigacja - studia wojskowe - uczelnie >
Opis kierunku
Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek nawigacja – studia wojskowe dowiedzą się więcej na temat lotnictwa. Ponadto rozwiną umiejętności praktyczne i tym samym nauczą się procesu nawigacji, zarządzania ruchem powietrznym oraz organizacji przepływu ruchu lotniczego. Co więcej, poznają zasady obsługi specjalistycznych narzędzi stosowanych w nawigacji.
Specjalności
Współczesne studia nawigacyjne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku nawigacja – studia wojskowe: eksploatacja okrętowych systemów pokładowych, kontroler ruchu lotniczego, nawigator naprowadzania, nawigator statku powietrznego.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku nawigacja – studia wojskowe najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest rozmowa kwalifikacyjna oraz egzaminy ze sprawności fizycznej.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci powyższych studiów znajdą zatrudnienie w Siłach Zbrojnych RP, Centrach Operacji Powietrznych, Służbach Ruchu Lotniczego oraz w zawodzie nawigatora statków powietrznych i kontrolera ruchu lotniczego.
Studia wojskowe wymagają posiadania odpowiednich warunków oraz spełnienia wymagań określonych przez władze danej uczelni wyższej. Kandydaci na kierunek nawigacja – studia wojskowe, przed złożeniem aplikacji powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi.
Kandydaci muszą także zdać egzamin oraz sprawdzian sprawności fizycznej, a także dostarczyć zaświadczenie o niekaralności. W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Podstawą kwalifikacji na studia jest egzamin ze sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna oraz egzamin z języka angielskiego (tylko dla osób, które nie zdawały języka angielskiego na maturze) .
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku nawigacja - studia wojskowe na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Nawigacja - studia wojskowe - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek nawigacja - studia wojskowe na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
fizyka, geografia, język angielski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek nawigacja - studia wojskowe na poszczególnych uczelniach
Podstawą kwalifikacji na studia jest egzamin ze sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna oraz egzamin z języka angielskiego (tylko dla osób, które nie zdawały języka angielskiego na maturze) .
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku nawigacja - studia wojskowe na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek nawigacja - studia wojskowe na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC KIERUNEK NAWIGACJA - STUDIA WOJSKOWE
W programie studiów na kierunku nawigacja – studia wojskowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Podstawy konstrukcji maszyn i grafiki inżynierskiej
Fizyka
Wiedza okrętowa
Ochrona środowiska morskiego
Przewozy morskie
Podstawy automatyki
Budowa i stateczność jednostki pływającej
Podstawy logiki
Astronawigacja
Ratownictwo morskie
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
nauk technicznych
właściwości fizykochemicznych transportowanych ładunków i ich charakterystyki
o prawnych i ekonomicznych uwarunkowaniach funkcjonowania gospodarki krajowej i międzynarodowej
konstrukcji maszyn, wytrzymałości materiałów oraz grafiki inżynierskiej
elektrotechniki, elektroniki, automatyki i informatyki
budowy i konstrukcji statku oraz systemów i urządzeń
zasad, przepisów i procedur związanych z przewozami dowolnych ładunków
planowania trasy, wyznaczania bezpiecznej drogi i jej monitorowania stosownie do przepisów międzynarodowych
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAWIGACJA - STUDIA WOJSKOWE?
Nawigacja – studia wojskowe skierowane są do osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z wojskiem. Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania studenci zyskają wszechstronną wiedzę i przygotowanie praktyczne z obszaru nauk wojskowych, humanistycznych, zarządzania oraz szeroko pojętego transportu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku nawigacja – studia wojskowe możemy podzielić na:
Studenci kierunku nawigacja – studia wojskowe przede wszystkim skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich pracy zawodowej. W ramach licznych zajęć przewidzianych na powyższym kierunku, poznają zasady nawigacji statków oraz ruchu lotniczego. Ponadto rozwiną zdolności z obszaru metodyki naprowadzania, taktyki lotnictwa oraz łączności lotniczej.
Ważnym elementem kształcenia będzie nauka zarządzania przestrzenią powietrzną i morską, a także rozwijanie umiejętności zastosowania systemów i urządzeń radiolokacyjnych i radiotelekomunikacyjnych. Studenci nauczą się również specjalistycznego języka angielskiego, niezbędnego w pracy nawigatora lub kontrolera.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAWIGACJA - STUDIA WOJSKOWE?
Studia na kierunku nawigacja-studia wojskowe trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NAWIGACJA - STUDIA WOJSKOWE?
Dyplom ukończenia studiów wojskowych otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w Siłach Zbrojnych RP. Ponadto mogą podjąć pracę w Centrach Operacji Powietrznych, czy Służbach Ruchu Lotniczego. Mogą także pracować w zawodzie kontrolera ruchu lotniczego oraz nawigatora statków powietrznych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku nawigacja-studia wojskowe:
Siły Zbrojne RP
Służby Ruchu Lotniczego
Centrum Operacji Powietrznych
nawigator
kontroler ruchu lotniczego.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Kampus Uczelni, Wrocławhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1ghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpgWyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kampus Uczelni, Łódźhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpgAkademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
ul. Gagarina 11 w Toruniuhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu