Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Al. Powstańców Warszawy 8

35 - 959 Rzeszów

Tel: (0-17) 865 17 55

Fax: (0-17) 854 31 16

email: rm@prz.edu.pl

http://wbmil.prz.edu.pl/

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Al. Powstańców Warszawy 8

35 - 959 Rzeszów

Tel: (0-17) 865 17 55

Fax: (0-17) 854 31 16

email: rm@prz.edu.pl

http://wbmil.prz.edu.pl/

  • ANALIZY WYTRZYMAŁOŚCIOWE DLA PRZEMYSŁU LOTNICZEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Ukończenie studiów pozwala nabyć wiedzę na temat funkcjonowania turbinowych silników lotniczych, ich ograniczeń oraz metod projektowania i badań. Nabyta wiedza i umiejętności pozwalają na lepsze przygotowanie się do pracy w firmach branży silników lotniczych do działów konstrukcyjnych i analitycznych w zakresie realizacji aktualnych działań a także badań i rozwoju (R&D.) Zajęcia realizowane są przez, po części, przez pracowników lokalnego przemysłu, w ramach których ukazują zasady pracy inżyniera analiz wytrzymałościowych dla przemysłu lotniczego.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • KONSTRUKCJA FORM WTRYSKOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Podstawowym celem studiów „Konstrukcja form wtryskowych” jest kształcenie i przygotowanie kadry inżynierskiej do pracy na stanowiskach konstruktorów form wtryskowych, w tym poznanie zasad poprawnej konstrukcji form wtryskowych. Celem studiów jest również wszechstronne przygotowanie słuchaczy do racjonalnego projektowania form. Studia przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym, specjalizujących się lub zamierzających specjalizować się w problematyce przetwórstwa tworzyw sztucznych.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • PLANOWANIE BADAŃ DOŚWIADCZALNYCH W PRZEMYŚLE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych „Planowanie badań doświadczalnych w przemyśle” jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie prowadzenia badań eksperymentalnych ukierunkowanych na analizę i optymalizację procesów produkcyjnych.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • PODSTAWY PROGRAMOWANIA MASZYN CNC W KSZTAŁTOWANIU UBYTKOWYM WYROBÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw programowania maszyn CNC w kształtowaniu ubytkowym wyrobów z uwzględnieniem programowania na bazie kodu ISO, programowania dialogowego i parametrycznego oraz programowania CAD/CAM. Kompetencje te uwzględniają dodatkowo kwestie technologii obróbki, nowoczesnych systemów narzędziowych oraz pomiarów współrzędnościowych.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • SILNIKI LOTNICZE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwenci studiów podyplomowych przygotowani są do prowadzenia prac konstrukcyjno - badawczych w zakresie lotniczych silników turbinowych. Dzięki przygotowaniu ogólnotechnicznemu i przedmiotom kierunkowym, poznaniu inżynierskich metod konstruowania oraz badań. uczestnicy kursów mają możliwość zdobycia gruntownej wiedzy specjalistycznej. Absolwenci studiów są przygotowywani do podjęcia twórczej pracy projektowo - konstruktorskiej. W trakcie studiów uczestnicy wykonują samodzielnie, pod kierunkiem nauczycieli akademickich, pracę końcową.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • ZAAWANSOWANE POMIARY WSPÓŁRZĘDNOŚCIOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych „Zaawansowane pomiary współrzędnościowe” jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji dotyczących zaawansowanych pomiarów wielkości geometrycznych oraz przygotowanie kadry inżynierskiej do pracy w działach kontroli jakości w zakresie wykonywania pomiarów współrzędnościowych z użyciem nowoczesnej aparatury i oprogramowania a także właściwej analizy wyników.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • ZAAWANSOWANE TECHNIKI PROGRAMOWANIA MASZYN CNC - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych „Zaawansowane techniki programowania maszyn CNC” jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie programowania maszyn CNC oraz obsługi oprogramowania CAD/CAM stopniu zaawansowanym.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

KPSiIT Ocena odpowiedz

Kontynuacją poprzedniego kierunku "Transport" na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa jest właśnie "Inżynieria środków transportu"

KPSiIT Ocena odpowiedz

Transport od tego roku akademickiego jest już na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury - to już zupełnie inny kierunek niż Transport w poprzednich latach naboru gdzie był realizowany na wydziale budowy Maszyn i Lotnictwa. Należałoby skorygować błędną informację na stronie 'otouczelnie'

Alka Ocena odpowiedz

ZiIP to kierunek, którego nie byłam pewna, ale po 2 latach jestem bardzo mile zaskoczona i mogę powiedzieć, że jestem zadowolona ze swojego wyboru

Iza Ocena odpowiedz

Wydział jest bardzo dobrze zorganizowany, dobrze działa a babki w dziekanacie są sympatyczne :)

Olek Ocena odpowiedz

Na MiBM trzeba zapierniczać, jak odpuścisz na pewnym poziomie, trudno Ci będzie odnaleźć się na późniejszych etapach nauki bo przedmioty często są ze sobą powiązane , ale za to dla studentów MiBM jest duży wachlarz staży

Darek W Ocena odpowiedz

Jestem studentem Turystyki, kierunek sam w sobie nie jest ciężki, ale jak chcesz wiązać z nim przyszłość powinieneś robić coś poza nauką na kolokwia i egzaminy

Mariusz Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka to bardzo ciekawy kierunek, to jest to co wyróżnia Politechnikę Rzeszowską spośród innych uczelni.

Ania W odpowiedzi do: Mariusz odpowiedz

Ciężko jest?

Rafał Ocena odpowiedz

Nie mam porównania co do innych uczelni, bo studia 1 i 2 stopnia kończyłem na Politechnice Rzeszowskiej, ale według mnie jest spoko.

Daniel Ocena odpowiedz

Polecam MiBM, nie jest łatwo, ale po zakończeniu studiów dużo ciekawej pracy.