Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oferuje kształcenie na dwóch kierunkach i w dwóch językach; polskim i angielskim. Oprócz interesujących dyscyplin, kształcących w zakresie najbardziej poszukiwanych specjalności inżynierskich, studenci otrzymują szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości, wynikających z międzynarodowej współpracy.
Erasmus+.
Studenci wszystkich specjalności pierwszego i drugiego stopnia otrzymują możliwość uczestnictwa w popularnym programie, który zakłada wyjazd do uczelni partnerskich na jeden, bądź dwa semestry nauki. Wybór jest szeroki, ponieważ Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii współpracuje z uczelniami między innymi z: Niemiec, Austrii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji, Turcji i Węgier.
KIC Raw Materials.
Studenci studiów magisterskich otrzymują możliwość uczestnictwa w projektach edukacyjnych realizowanych w ramach KIC Raw Materials, czyli najważniejszego przedsięwzięcia Europejskiego Innowacyjnego Partnerstwa na rzecz surowców nieenergetycznych. W ramach jednego z nich, studenci zorganizowani w międzynarodowej grupie mogą realizować dwutygodniowe zajęcia prowadzone przez uczelnie partnerskie. W ramach innego projektu studenci otrzymują możliwość wyjazdu na semestr do jednej z partnerskich uczelni, aby uczestniczyć w licznych kursach, poszerzających ofertę specjalnościową.
IPMA.
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii jest jedynym obok Wydziału Informatyki i Zarządzania, a także jednym z nielicznych nieekonomicznych wydziałów w kraju, który posiada akredytację IPMA – International Project Management Assocation – zrzeszającą i certyfikującą menedżerów projektów na całym świecie. Dzięki temu studenci kierunku GIG na pierwszym i drugim stopniu oraz kierunku GIK na stopniu drugim mogą przystępować do procedury certyfikacyjnej i uzyskiwać wysoko cenione przez pracodawców certyfikaty IPMA Student.
Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz działań Wydziału można odnaleźć na stronie internetowej.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Wrocławska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Jako wykładowca i sympatyk wydziału gorąco zachęcam do studiowania na WGGG! Dzięki międzynarodowym projektom oraz współpracy z gigantami światowego przemysłu górniczego nasi studenci mają unikalne możliwości rozwinięcia skrzydeł i czynnego udziału w transformacji sektora surowcowego w kierunku zielonego ładu oraz Przemysłu 4.0. Przyszłość należy do WAS!
Bardzo dobry wydział
Studia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, jeszcze wtedy w K3 wspominam jako najlepszy okres w życiu. Wspaniali studenci, kompetentni i pomocni wykładowcy, potrafiący zarazić pasją do nauk geo. Studia zarówno we Wrocławiu jak i w ramach kursów zagranicznych pozwoliły mi zdobyć wiedzę niezbędną w późniejszej pracy. A rajdy Górnika i Geomajowy, Barbórki, najlepsze imprezy...jest co wspominać.
Wydział górniczy pozwolił mi na pogłębianie moich zainteresowań związanych z górnictwem, oraz na zdobycie doświadczenia w realizacji projektów górniczych. Dzięki studiom na W6, znalazłem pracę w zawodzie!
Polecam wszystkim przyszłym geologom, nadsztygarom i specjalistom z zakresu górnictwa. Wykładowcy pomocni i rzetelni, biblioteka wyposażone we wszystkie niezbędne pozycje literaturowe, ludzie wspaniali. Dla wszystkich, który pragną związać swoje życie z górnictwem, geologią lub geodezją zdecydowanie najlepszy kierunek na Dolnym Śląsku.
Nie żałuję ani jednego dnia studiów na WGGiG, choć studiowałem jak medycynę - 6 lat :)
Studia wspominam bardzo mile. Aktualnie pracuję w branży geologicznej i absolutnie nie mogę narzekać. Na studiach najbardziej podobały mi się zajęcia laboratoryjne i Panie prowadzące. Zaskoczeniem dla mnie była również ilość kobiet na wydziale co również mnie bardzo cieszylo:) Polecam
Jeżeli chce się pracować w branży górniczej, to studia na tym wydziale są warte rozważenia. Wiedza, którą tam zdobyłem przydała się w czasie mojej pracy w zawodzie.
Studiowanie na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwie i Geologii oceniam bardzo dobrze. Wykladowcy potrafią w sposób konkretny i rzeczowy przekazać swoją wiedzę, dzięki czemu w przyszłości można ją wykorzystać i udoskonalać w pracy. Polecam
5 lat studiów na tym wydziale wspominam z sentymentem. Ciekawe zajęcia i prowadzący. Do tego nowy budynek i nowocześnie wyposażone laboratoria. Jeżeli ktoś czuje powołanie do górnictwa i chciałby się rozwijać w tym kierunku to jest to moim zdaniem najlepsze miejsce do studiowania. Serdecznie polecam!
Najmocniej polecam studiowanie na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Ciekawe zajęcia, praktyki. Do tego zdobyte doświadczenie i wiedza daje duże pole manewru jeśli chodzi o przyszłą drogę zawodową. Bardzo polecam .
Wszystko zaczęło się w K-3, dawno, dawn , temu - ale muszę powiedzieć, że studiowanie na wydziale było niezwykłym przeżyciem do tego stopnia, że ciągle nasze drogi się przecinają. Udało się zaliczyć I stopień, potem po przerwie i wielu zachęcających rozmowach również drugi. Nauka na wydziale, daje naprawdę duże możliwości pracy w górnictwie i nie tylko. Gdzież to się moi znajomi znajdują pracują pod ziemią, na powierzchni i nawet w powietrzu. Gorąco polecam.
5 lat studiów na kierunku Geodezja i Kartografia na Politechnice Wrocławskiej będę wspominał jako jeden z najlepszych okresów w swoim życiu. Ciekawe zajęcia prowadzone przez doświadczonych ludzi z pasją, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu geodezyjnego i oprogramowania. Po studiach nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie, wielu znajomych z roku może się już pochwalić uprawnieniami geodezyjnymi. Do tego możliwość zapisania się do kół naukowych, co nie tylko poszerza horyzonty, ale przede wszystkim owocuje nowymi przyjaźniami. Idąc drugi raz na studia dokonałbym tego samego wyboru, gorąco polecam!
Łza wzruszenia kręci mi się w oku, kiedy mijam swój wydział. Bywało ciężko, bywało, że chciałem to wszystko rzucić, ale w ostatecznym rozrachunku nie podjąłbym innej decyzji gdyby cofnąć czas. Ciekawe zajęcia (nie mówię, że łatwe), rzeczowi prowadzący i co może dla kogoś będzie równie ważne, dobre wydziałowe imprezy.
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej daje możliwość studiowania zarówno w języku Polskim jak i Angielskim. Zajęcia na wydziale obejmują szeroką skale zagadnień, od kursów matematycznych i informatycznych, przez kursy stricte górnicze, po zajęcia związane np. z ochroną środowiska czy modelowaniem numerycznym. Jako absolwent, wydziału z roku 2015, zdecydowanie stwierdzam, że uzyskany dyplom i wiedza dają bardzo duże pole manewru. Mianowice, ukończenie studiów na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wiąże się nie tylko z możliwością pracy w kopalniach podziemnych, ale również w firmach i laboratoriach geotechnicznych, kopalniach odkrywkowych, zakładach przeróbczych, firmach zajmujących się robotami strzałowymi czy biurach projektowych. Część moich koleżanek i kolegów z roku znalazło pracę za granicą w RPA, Australii czy Finlandii. Generalnie możliwości jest wiele. Trzeba tylko chcieć i mieć pomysł na siebie. Tak więc, jako absolwent górnictwa, z 5 letnim doświadczeniem w zawodzie najmocniej polecam studiowanie na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Studia mgr w języku angielskim na Wydziale wspominam bardzo dobrze. Największe plusy: przedmioty prowadzone przez osoby z przemysłu i z Wydziału, szeroko omawiane zagadnienia górnicze ze świata i wszystkie laboratoria i projekty realizowane w specjalistycznym oprogramowaniu np. Datamine. Polecam!
Jestem absolwentką Górnictwa i Geologi (I i II stopień) na wydziale GGiG Politechniki Wrocławskiej i szczerze polecam te studia. Jest wiele zajęć laboratoryjnych i projektów, które pozwalają zdobyć rzetelną wiedzę i umiejętności. Co najważniejsze -zarówno ja jak i wielu moich znajomych znaleźliśmy pracę w zawodzie jeszcze w roku ukończenia studiów.