Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Filozofia |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne |
Global studies |
II stopnia |
stacjonarne |
Psychologia |
jednolite |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia psychologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością z wielu powodów. Po pierwsze, pomimo rozwoju technologicznego oraz przykuwających co chwilę uwagę nowinek ze świata nauki, człowiek pozostaje najciekawszym obiektem badań. Po drugie, studia pozwalają lepiej zrozumieć nie tylko innych, ale i siebie. Po trzecie, psychologia znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach – od sportu, przez biznes po medycynę, co otwiera przed absolwentami liczne drzwi do kariery zawodowej.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim to propozycja stanowiąca połączenie dwóch obszarów kształcenia, a mianowicie nauk humanistycznych i nauk społecznych. Studenci zaznajamiają się z mechanizmami rządzącymi zachowaniem ludzi, teoriami psychologicznymi, prawidłowościami rozwoju człowieka, zachowaniem w sytuacjach trudnych, kryzysowych i traumatycznych, jak również kodeksem etycznym psychologa. Uczestniczą w zajęciach poświęconym między innymi: psychologii rozwoju człowieka, psychologii emocji i motywacji, psychologii różnic indywidualnych, psychologii osobowości, diagnostyce psychologicznej, psychologii procesów poznawczych, psychometrii, czy psychopatologii.
Warto wspomnieć o tym, że studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim oferują studentom ścieżki specjalizacyjne, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać zainteresowania, ale i zdobywać wiedzę konkretną, stanowiącą fundament przyszłej działalności zawodowej. Dzięki specjalnościom studenci zagłębiają się w zagadnienia obustronnych zależności między psychiką człowieka i jej zaburzeniami, rozwoju i uwarunkowań ludzkiej seksualności, czy też psychologicznych podstawach zachowań finansowych i konsumenckich.
Zobacz także
Absolwenci studiów psychologicznych w Uniwersytecie Gdańskim wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: placówkach służby zdrowia, instytucjach resocjalizacyjnych, sądownictwie, organizacjach i przedsiębiorstwach, a także prywatnych gabinetach psychologicznych. Ponadto, po uzyskaniu przygotowania pedagogicznego mogą podjąć pracę w placówkach oświatowych.
W procesie rekrutacji na studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim mogą być prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, a od formy kształcenia zależy, czy nauka jest płatna czy bezpłatna. Bezpłatna jest forma stacjonarna, natomiast koszt nauki w formie niestacjonarnej wynosi 7200 złotych.
Zobacz także
Obszar studiów psychologicznych w Uniwersytecie Gdańskim reprezentowany jest przez kierunek Psychologia, realizowany w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia, posiadające profil ogólnoakademicki, pozwalają poznać podstawowe mechanizmy rządzące zachowaniami ludzi - jednostek i grup społecznych oraz jednostkowe i społeczne determinanty tych zachowań. Oprócz tego, studenci zdobywają wiedzę o prawidłowościach rozwoju człowieka, wiedzę o zachowaniu w sytuacjach trudnych, kryzysowych i traumatycznych, potrafią przewidywać zachowania ludzi w określonych sytuacjach psychologicznych, a także stosować zasady kodeksu etycznego psychologa. Ponadto, w zależności od wybranej ścieżki specjalizacyjnej pozyskują wiedzę i umiejętności w zakresie określonych obszarów psychologii stosowanej: Psychologii klinicznej, Psychologii dzieci i młodzieży, Psychologii sądowej i zagrożeń społecznych, Psychologii organizacji, zarządzania i marketingu, Psychologii rodziny, Psychologii międzykulturowej i psychologii rodzaju oraz Psychologii sportu.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są w systemie jednolitych studiów magisterskich, w ramach którego nauka trwa 5 lat.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Gdańskim mogą być realizowane w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany również studiami dziennymi, polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątki, i odbywaniu zajęć rozpoczynających się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przybiera formę studiów zaocznych, w ramach których zajęcia odbywają się w weekendy, zazwyczaj dwa razy w miesiącu.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Gdański