Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Zarządzanie |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Zarządzanie inżynierskie |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia z obszaru zarządzania należą do chętnie wybieranych, a magnesem przyciągającym kandydatów jest przede wszystkim możliwość pozyskania wszechstronnej i interdyscyplinarnej wiedzy, która znajduje zastosowanie w wielu branżach. Są to studia, w których spotykają się rozmaite zagadnienia, między innymi: ekonomii, finansów, marketingu, prawa, które w zależności od kierunku okraszone są jeszcze zagadnieniami inżynierii produkcji, czy procesów i systemów produkcyjnych. Tak właśnie wyglądają w Politechnice Gdańskiej.
Studia zarządzanie w Politechnice Gdańskiej to przestrzeń złożona z kilku propozycji kształcenia. Propozycje te oferują pozyskanie obszernej wiedzy głównie z obszaru ekonomii i finansów, nauk o zarządzaniu i jakości, jak również inżynierii mechanicznej oraz informatyki technicznej i telekomunikacji. Podstawowym założeniem kształcenia jest nabycie wiedzy w zakresie istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania współczesnej organizacji uzupełnionej o kompetencje inżynierskie związane z funkcjonowaniem systemów produkcyjnych oraz zastosowaniami technik informacyjnych.
W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: matematyką finansową, mikroekonomią i makroekonomią, prognozowaniem gospodarczym, negocjacjami i mediacjami biznesowymi, organizacją procesów pracy, zarządzaniem jakością produkcji, czy zarządzaniem zasobami ludzkimi. Ponadto, uczestniczą w zajęciach dotyczących między innymi: analizy finansowej przedsiębiorstwa, prawa pracy, prawa podatkowego, innowacji w inżynierii produkcji, projektowania procesów technologicznych, automatyzacji i robotyzacji przemysłu, czy oceny przedsięwzięć inwestycyjnych.
Zobacz także
Absolwenci studiów z obszaru zarządzania w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się obszerną wiedzą, w szczególności z zakresu: nauk o zarządzaniu, nauk ekonomicznych, nauk prawnych i społecznych, a także wiedzą z zakresu funkcjonowania systemów produkcyjnych oraz stosowania technik informacyjnych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach usługowych, korporacjach międzynarodowych, firmach handlowych. Mogą pełnić funkcje między innymi: inżyniera zarządzania produkcją, inżyniera do spraw zapewnienia jakości, inżyniera technologa wyrobów i procesów.
W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, geografia, fizyka, język polski, język obcy.
Omawiając kwestię opłat za studia z obszaru zarządzania należy zaznaczyć, że ponoszenie opłat za naukę uzależnione jest od wyboru formy kształcenia, jednak nie wszystkie kierunki prowadzone są w formie płatnej, czyli niestacjonarnej. Koszt nauki na kierunkach, które także prowadzone są w tej formule wynosi od 2450 złotych do 2700 złotych.
Zobacz także
Studia zarządzanie w Politechnice Gdańskiej to zestaw złożony z kilku propozycji kształcenia, dzięki którym można pozyskać złożoną wiedzę dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania współczesnej organizacji, uzupełnioną o wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych oraz z zakresu przedsiębiorczości, metod badawczych, globalnej problematyki ekologicznej, czy zarządzania międzynarodowego.
Studia zarządzanie w Politechnice Gdańskiej:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki należące do obszaru studiów zarządzania w Politechnice Gdańskiej prowadzone są na studiach pierwszego i drugiego stopnia: licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich. Studia pierwszego stopnia obejmują 6 albo 7 semestrów nauki, natomiast studia drugiego stopnia trwają 3 albo 4 semestry.
Przestrzeń studiów zarządzanie w Politechnice Gdańskiej złożona jest z kierunków, które prowadzone są wyłącznie w trybie stacjonarnym, jak również kierunki prowadzone w dwóch formach, czyli stacjonarnej i niestacjonarnej. Stacjonarna forma kształcenia polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Niestacjonarna forma kształcenia przybiera najczęściej wymiar studiów zaocznych, w ramach których zajęcia organizowane są w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska