Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu to studia licencjackie, magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 3 lata bądź 3, 5 roku (studia licencjackie),  2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - studia niestacjonarne 2024

Specjalności - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: znaleziono 2

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Organizacja i zarządzanie
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Zdrowie populacyjne
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia niestacjonarne to jedna z dostępnych form kształcenia, a zatem omawiając ich charakter skupimy się mocniej nie na tematyce kierunków czy też poziomach nauczania, ale na sposobach realizacji studiów, zwłaszcza że studia niestacjonarne to forma, która dzieli się na tryb zaoczny oraz tryb wieczorowy.

Przeglądając oferty dydaktyczne uczelni dostrzegamy, że kierunki mogą być prowadzone stacjonarnie lub niestacjonarnie. Czym obie formy różnią się od siebie i czy różnice są znaczne i bardzo widoczne? Aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie, należy poświęcić formie niestacjonarnej trochę czasu. Jak wiemy, studia stacjonarne to forma polegająca na odbywaniu zajęć od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne również mogą tak wyglądać, jeśli przybierają formułę wieczorową. Oczywiście, jak sama nazwa podpowiada, zajęcia powinny rozpoczynać się nie w godzinach porannych, ale popołudniowych albo wieczornych. Pomimo tego, że tryb wieczorowy oferowany jest coraz rzadziej i coraz trudniej go odnaleźć w katalogach edukacyjnych, to w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu jest on dostępny.

A co z trybem zaocznym? Tryb zaoczny możemy określić mianem studiów weekendowych, ponieważ polega on na tym, że studenci uczęszczają na uczelnie w wybrane dni weekendu i realizują zajęcia, które organizowane są w ramach zjazdów, które odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie.

Podejmując decyzję o wyborze formy kształcenia, zastanawiamy się nad tym, która będzie najlepsza? Warto zaznaczyć, że istotny jest nasz pomysł na studia, a także to, czy chcemy połączyć naukę z pracą bądź innymi aktywnościami. Nie ma formy lepszej i gorszej, ponieważ studenci stacjonarni i niestacjonarni realizują te same programy kształcenia, osiągają te same efekty i przygotowują się do wykonywania tych samych zawodów.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Rekrutacja na studia to zagadnienie, o którym należy pomyśleć wcześniej, czyli wtedy, kiedy obieramy przedmioty maturalne, ponieważ one stanowią podstawę kwalifikacji na kierunki studiów pierwszego stopnia oraz kierunki jednolitych studiów magisterskich. Ponadto, kierunki z obszaru studiów medycznych należą do wymagających i tylko z najlepszymi wynikami możemy optymistycznie myśleć o przejściu przez rekrutacyjny proces.

Nabór na studia nie jest skomplikowany, zwłaszcza że podstawowe etapy prowadzone są przez Internet. Osoby zainteresowane kształceniem zobligowane są do rejestracji w specjalnym systemie, wypełnienia odpowiednich formularzy oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej. Postępowanie kwalifikacyjne na kierunki w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu nie przewiduje egzaminów wstępnych – za wyjątkiem Dietetyki na studiach stopnia drugiego.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu?

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oferuje niestacjonarną formę kształcenia na kierunkach studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Należy dokładnie zapoznać się z treścią folderu rekrutacyjnego, ponieważ część kierunków prowadzona jest w trybie wieczorowym, a część w trybie zaocznym. Zestaw propozycji umożliwiających naukę w trybie innym niż dzienny tworzą: Zdrowie publiczne (tryb zaoczny), Fizjoterapia (tryb zaoczny), Pielęgniarstwo (tryb zaoczny), Położnictwo (tryb zaoczny), Analityka medyczna (tryb wieczorowy), Farmacja (tryb wieczorowy), Kierunek lekarsko- dentystyczny (tryb wieczorowy), Kierunek lekarski (tryb wieczorowy). Należy jeszcze upewnić się, który stopień kształcenia oferuje niestacjonarną formę nauczania.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu?

Niestacjonarna forma nauczania dostępna jest na kierunkach należących do studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W zależności od poziomu kształcenia, proces nauki może trwać od 2 lat do 6 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia niestacjonarne w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu dzielą się na tryb wieczorowy oraz zaoczny. Pierwsza forma, podobna do formy dziennej, zakłada odbywanie zajęć w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, natomiast druga polega na realizowaniu zajęć w weekendy.

 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia