Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu studia stacjonarne

Studia stacjonarne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 3, 5 roku (studia inżynierskie), 1, 5 roku lub 2 lata (studia magisterskie) oraz 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - studia stacjonarne 2024

Specjalności - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: znaleziono 19

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Agronomia
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Biologia eksperymentalna
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Biologia roślin
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Biologia zwierząt
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Chemia rolna
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Ekologiczny chów zwierząt
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Genetyka i hodowla roślin
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Gleboznawstwo i ochrona gruntów
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Gospodarka leśna
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Gospodarka leśna z łowiectwem
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Gospodarka leśna z rynkiem drzewnych
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Hodowla zwierząt
specjalność

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Hodowla zwierząt wolno żyjących i amatorskich
specjalność

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Inżynieria kształtowania krajobrazu
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Łąkarstwo
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Mikrobiologia ogólna i środowiskowa
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Planowanie i projektowanie krajobrazu
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Sztuka kształtowania ogrodów
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Zarządzanie i ochrona krajobrazu
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia stacjonarne?

Kiedy mówimy o studiach stacjonarnych rozpatrujemy formę kształcenia, a nie jego tematykę. Mówiąc inaczej, koncentrujemy się na tym, w jaki sposób realizowane są zajęcia i czym ten sposób się charakteryzuje. Studia stacjonarne to najczęściej oferowany tryb nauczania, tworzący olbrzymią przestrzeń możliwości, bowiem forma ta dostępna jest na kierunkach prowadzonych w ramach studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Przestrzeń ta wydaje się jeszcze bardziej interesująca oraz istotna do omówienia, ponieważ obszar kierunków proponowanych w trybie niestacjonarnym zazwyczaj jest skromniejszy.

Studia stacjonarne to forma kształcenia, która wyraźnie przypomina schemat nauki znany ze szkoły i między innymi na tej podstawie cieszy się dużą popularnością. Formę tę wybierają najczęściej te osoby, które nie chcą zmieniać sposobu swojego funkcjonowania i pragną płynnie przejść z jednego etapu na drugi. Skąd takie skojarzenie? Otóż, kształcenie na studiach stacjonarnych polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się najczęściej rano. Ponadto, jest to forma, która umożliwia poszerzanie zakresu wiadomości w trakcie zajęć, a zatem daje szansę na to, że opracowywanie materiału we własnym zakresie będzie zajmować mniej czasu.

Omawiając zagadnienie studiów stacjonarnych należy wyraźnie podkreślić, że nie są one formą lepszą od studiów niestacjonarnych. Nie ma formy lepszej i gorszej. Jest forma bardziej bądź mniej odpowiadają potrzebom czy też bardziej bądź mniej wygodna. Każda forma nauki jest dobra, bowiem prowadzi do osiągnięcia tego samego – zdobycia wyższego wykształcenia.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Postępowanie rekrutacyjne na studia to proces prowadzony przez Internet. Kandydaci zobligowani są do założenia indywidualnego konta w specjalnym systemie, który służy do aplikowania na kierunek oraz odbierania wszystkich wiadomości i wskazówek związanych z postępowaniem kwalifikacyjnym. Aby takie konto zostało założone poprawnie i prawidłowo funkcjonowało należy wprowadzić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, uzyskane wyniki, wymagane dokumenty, jak również wnieść opłatę rekrutacyjną. Aplikując na studia należy przestrzegać kilku zasad, a do najważniejszych należy dokładne wykonywanie rekrutacyjnych poleceń oraz wykonywanie ich w podanych terminach. Punktualność jej niezwykle istotna, ponieważ spóźnienia mogą oznaczać wykreślenie z grona osób ubiegających się o status studenta.

Ubiegając się o przyjęcie warto zapoznać się z grupą przedmiotów jakie brane są pod uwagę w rekrutacji na wybrany przez nas kierunek. Warto również, będąc kandydatem na studia drugiego stopnia, dowiedzieć się czy jeśli nie aplikujemy na kierunek w ramach kontynuacji, a zatem jeśli wybieramy inny kierunek niż ten, który ukończyliśmy na stopniu pierwszym, to czy nie obowiązuje nas podejście do testów bądź rozmów kwalifikacyjnych.

 

Jak wyglądają studia stacjonarne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu?

Studia stacjonarne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to obszar złożony z kierunków realizowanych w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych magisterskich. Łatwo zatem odgadnąć, że wybór propozycji kształcenia jest dość szeroki.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest uczelnią o dość jasno określonym profilu, jednak w ofercie dydaktycznej, oprócz takich kierunków jak: Rolnictwo, Leśnictwo, Technologia drewna, Ogrodnictwo czy Ochrona środowiska występują także inne, stosunkowo luźno z tym profilem związane: Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Informatyka i inżynieria danych.

 

Ile trwają studia stacjonarne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu?

Studia stacjonarne to forma kształcenia obowiązująca na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz studiach jednolitych. Studia licencjackie trwają zazwyczaj 3 lata, studia inżynierskie – 3, 5 roku, studia magisterskie – 1,5 roku lub 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie – 5,5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia stacjonarne nazywane są zamienne studiami dziennymi, a ich formuła polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych.


 

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia