Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia jednolite magisterskie

Studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 albo 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia jednolite magisterskie 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: znaleziono 5

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia jednolite?

Studia jednolite to proces kształcenia, który prowadzony jest płynnie i bez podziału na stopnie. Każdy z nas może bez namysłu wymienić choć kilka kierunków, które prowadzone są w takiej formule. Prawo, Psychologia, Kierunek lekarski, Kierunek lekarsko- dentystyczny, Aktorstwo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Wszystkie kierunki realizowane w systemie studiów jednolitych charakteryzują się tym, że przygotowują do wykonywania określonych zawodów, a ich programy niemożliwe są do podziału na etapy. Dlaczego jest to niemożliwe? Programy tych kierunków są bardzo bogate i bardzo złożone. Poznanie jednego zagadnienia stanowi podstawę do zrozumienia kolejnego. Przerwanie procesu nauczania, czyli podzielenie go na stopnie sprawiłoby, że absolwent po pierwszym stopniu nie posiadałby przygotowania do pracy, jego wiedza byłaby niepełna i niewystarczająca do pełnienia określonych obowiązków. Szczególnie dotyczy to kierunków z obszaru nauk medycznych, które nie dość, że wyróżniają się tym, iż są wymagające to jeszcze przygotowują do wykonywania niełatwych oraz bardzo ważnych profesji.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na jednolite studia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu jest bardzo prosty. Z przymrużeniem oka możemy powiedzieć, że jest zdecydowanie łatwiejszy od samego kształcenia. Aby dołączyć do postępowania kwalifikacyjnego wystarczy tylko kilkanaście minut oraz dostęp do Internetu, ponieważ rekrutacja odbywa się za pośrednictwem specjalnego systemu na stronie internetowej uczelni. Kandydaci na studia zobligowani są do założenia indywidualnego konta w takim systemie oraz wprowadzenia niezbędnych danych oraz wykonania konkretnych poleceń: od wypełnienia formularzy osobowych po dokonanie opłaty rekrutacyjnej. Co ważne, każde polecenie należy wykonywać skrupulatnie oraz w określonym czasie. Błędy oraz spóźnienia mogą skutkować dyskwalifikacją.

 

Jak wyglądają studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to zestaw dobrze znanych kierunków. W ich ramach kształcą się przyszli lekarze, fizjoterapeuci, stomatolodzy, farmaceuci oraz diagności. Oznacza to, że studenci kierunków prowadzonych w jednolitym systemie przygotowują się do pracy między innymi w: przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego, medycznych laboratoriach diagnostycznych, aptekach, gabinetach odnowy biologicznej czy klubach sportowych.

 

Ile trwają studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów jednolitych w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu trwa zazwyczaj 5 lat. Wyjątek stanowi Kierunek lekarski, którego program zakłada 6 lat nauki.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Większość kierunków składających się na obszar studiów jednolitych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowana jest w trybie stacjonarnym. Stacjonarna forma kształcenia, nazywana zamiennie studiami dziennymi, może przypominać schemat nauki znany ze szkoły. Dlaczego? Ponieważ studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Forma niestacjonarna może obowiązywać na Kierunku lekarskim oraz Kierunku lekarsko- dentystycznym, jednak po spełnieniu warunku – zakwalifikowaniu do przyjęcia co najmniej 8 kandydatów.

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia