Politechnika Lubelska studia – logistyczne

Politechnika Lubelska studia – logistyczne

Studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku, 4 lata lub 4,5 roku (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Lubelska - studia logistyka i transport 2024

Kierunki studiów - Politechnika Lubelska: znaleziono 2

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Inżynieria logistyki

I stopnia

stacjonarne

Transport

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia logistyczne

Studia logistyczne to przestrzeń kształcenia oferująca pozyskanie wszechstronnej wiedzy, która wydaje się niezwykle istotna dla współczesnej gospodarki. Studia te charakteryzują się tym, że umożliwiają zdobycie wiedzy z różnych dyscyplin, a przy tym rozwijają cenne umiejętności logicznego myślenia, szybkiego działania i prowadzenia negocjacji. Osoby podejmujące kształcenie spotykają się z programami odpowiadającymi aktualnym potrzebom pracodawców, a zdobywane wykształcenie będą mogły wykorzystać w niemal wszystkich typach przedsiębiorstw działających w obszarze TSL i nie tylko. Wszystko zależy od profilu nauki. 

Obszar studiów logistycznych w Politechnice Lubelskiej reprezentowany jest przez kilka kierunków, które dostarczają wiedzy i umiejętności z zakresu transportu drogowego i lotniczego, systemów transportowych i logistycznych, zastosowania informatyki w logistyce przedsiębiorstw, a także projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych pojazdów samochodowych oraz lekkich statków powietrznych. Studenci poruszają się po zagadnieniach zjawisk fizycznych zachodzących w środkach transportu, projektowania systemów i procesów logistycznych, zarządzania specjalistycznymi funkcjami oraz procesami logistycznymi, działania układów sterowania i systemów automatyki stosowanych w pojazdach, przepisów regulujących dostęp do rynku transportu rzeczy i osób, wytwarzania i budowy środków transportu, czy prowadzenia negocjacji z kontrahentami. Obszerną wiedzę, liczne umiejętności i kompetencje zdobywają dzięki rozbudowanym programom nauczania, w których odnaleźć można przedmioty poświęcone między innymi: zarządzaniu operacyjnemu w logistyce, zarządzaniu zapasami i gospodarką magazynową, ekonomice transportu, eksploatacji urządzeń transportowych, diagnostyce technicznej, budowie pojazdów samochodowych, czy systemom sterowania w pojazdach samochodowych.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia logistyczne w Lublinie

Praca po studiach

Siłą i atutem studiów logistycznych jest ich interdyscyplinarność oraz to, że studenci otrzymują możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia. Wystarczy spojrzeć na realizowane programy nauczania, aby zobaczyć, że studenci poruszają się po rozmaitych zagadnieniach, a wiedza złożona jest z wielu elementów. Absolwenci studiów logistycznych w Politechnice Lubelskiej mogą pochwalić się wiadomościami między innymi z zakresu: grafiki inżynierskiej, metod optymalizacyjnych w logistyce, automatyzacji procesów logistycznych, ekonomii, badań operacyjnych, mechaniki ogólnej, inżynierii ruchu, paliw i nośników energii, czy diagnostyki pojazdów samochodowych. Dzięki takiej układance otwierają się przed nimi liczne możliwości na rynku zatrudnienia.

Gdzie zatem można znaleźć pracę po studiach? Absolwenci studiów logistycznych w Politechnice Lubelskiej mogą wykonywać obowiązki specjalisty do spraw logistyki, specjalisty do spraw utrzymania ruchu, konstruktora, projektanta systemów logistycznych, integratora systemów, specjalisty gospodarki materiałowej, inżyniera obsługi technicznej, specjalisty do spraw zbytu i kontaktu z klientami. Zatrudnienie mogą znaleźć między innymi w: biurach projektowych, zakładach produkcyjnych, jednostkach eksploatacyjnych, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach spedycyjnych, przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem systemów logistycznych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka, chemia.

 

Ile kosztują studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej

Omawiając kwestię opłat za naukę na studiach logistycznych w Politechnice Lubelskiej należy zaznaczyć, że nie każdy kierunek oferowany jest w trybie niestacjonarnym, czyli takim, za który uczelnia publiczna pobiera opłaty. W zestawie kierunków funkcjonujących w obszarze studiów logistycznych jest tylko jeden, który można podjąć w tej formie i co ważne, wysokość opłat za kształcenie różni się w zależności do semestru. Mowa o Inżynierii logistyki. Kandydaci na ten kierunek powinni dokładnie zapoznać się z regulaminem opłat.

Zobacz także

Politechnika Lubelska kierunki

Politechnika Lubelska rekrutacja

Jak wyglądają studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej

Studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej to obszar kształcenia złożony z kilku propozycji. Studenci podejmujący naukę w tej przestrzeni zdobywają pogłębioną wiedzę z zakresu między innymi: budowy środków transportu, diagnozowania stanu technicznego, funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, użytkowania systemów transportowych, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych pojazdów samochodowych i lekkich statków powietrznych, zarządzania procesami logistycznymi.

Studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia logistyczne w Politechnice Lubelskiej

Kierunki należące do przestrzeni studiów logistycznych w Politechnice Lubelskiej mogą być prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym trwają 7 semestrów – 3,5 roku, natomiast w trybie niestacjonarnym do 9 semestrów, czyli maksymalnie 4, 5 roku (w zależności od kierunku). Studia drugiego stopnia trwają 3 lub 4 semestry, a zatem 1, 5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

W przestrzeni studiów logistycznych w Politechnice Lubelskiej funkcjonują kierunki, które realizowane są wyłącznie w trybie stacjonarnym, jak również kierunki realizowane w dwóch formach, czyli stacjonarnej i niestacjonarnej. Stacjonarna forma kształcenia polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Niestacjonarna forma kształcenia przybiera najczęściej wymiar studiów zaocznych, w ramach których zajęcia organizowane są w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Politechnika Lubelska - kierunki studiów

Logistyka i Transport
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia