Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Biotechnologia |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne |
Geodezja i kartografia |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia inżynierskie i techniczne cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ oferują pozyskanie wiedzy praktycznej. Mówiąc o studiach w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu warto nadmienić, że ich obszar nie należy do największych, jednak funkcjonują w nim interesujące kierunki, które przykują uwagę osób o różnych zainteresowaniach. Są to propozycje skupione wokół zagadnień gospodarki przestrzennej oraz geodezji i kartografii, a zatem oferujące pozyskanie wiedzy z zakresu między innymi: metod pomiarów geodezyjnych i kartograficznych, planowania przestrzennego na poziomie lokalnym i regionalnym, projektowania urbanistycznego i planistycznego, geodezji inżynieryjnej, ewidencji gruntów i budynków, geograficznych systemów informatycznych, czy planowania infrastruktury transportowej.
Zobacz także
Zanim przejdziemy do tematu możliwości zawodowych otwierających się po ukończeniu studiów, warto zaznaczyć, że absolwenci konkretnego kierunku - Geodezji i kartografii mogą ubiegać się o uprawnienia zawodowe w następujących zakresach: geodezyjne pomiary sytuacyjno- wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne, rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych, geodezyjne pomiary podstawowe, geodezyjna obsługa inwestycji, redakcja map. Zwracając uwagę na absolwentów wszystkich kierunków funkcjonujących w przestrzeni studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu można powiedzieć, iż mogą oni znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach urbanistyczno- planistycznych, jednostkach badawczo- statystycznych, administracji publicznej, firmach geodezyjnych, ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
W procesie rekrutacji na studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, geografia, fizyka, informatyka, matematyka.
Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mogą być realizowane w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, a forma kształcenia wpływa na to, czy jest ono bezpłatne czy odpłatne. Nauka w trybie stacjonarnym jest bezpłatna, natomiast koszt nauki w trybie niestacjonarnym to przedział między 2300 złotych a 2700 złotych za semestr.
Zobacz także
Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to zbiór kierunków, których programy skoncentrowane są wokół geodezji i kartografii oraz gospodarki przestrzennej. Ponadto, kształcenie z tego obszaru oferuje także Nadnotecki Instytut UAM w Pile, który realizuje kierunek Gospodarka i inżynieria wodna, umożliwiający pozyskanie wiedzy z zakresu gospodarowania zasobami wodnymi, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii i adaptacji do zmian klimatu.
Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dzielą się na inżynierskie i magisterskie. Studia inżynierskie trwają 3,5 roku, natomiast studia magisterskie – 1,5 roku.
Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mogą być prowadzone w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Tryb stacjonarny charakteryzuje się tym, że studenci uczęszczają na uczelnię od poniedziałku do piątku i realizują zajęcia rozpoczynające się zwykle w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny natomiast oznacza najczęściej formę zaoczną, która polega na odbywaniu zajęć organizowanych w ramach weekendowych zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu