Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – pedagogiczne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – pedagogiczne

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia pedagogiczne 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Grupa kierunku

Czym są studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne to obszar kształcenia, dzięki któremu można pozyskać obszerną wiedzę na temat działalności edukacyjnej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej i pomocowej. Studenci odkrywają zagadnienia związane ze strukturą i funkcjami systemu edukacji, podstawami prawnymi, organizacją i funkcjonowaniem różnych instytucji edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych, terapeutycznych, kulturalnych i pomocowych, a także związane z metodyką wykonywania typowych zadań oraz bezpieczeństwem i higieną pracy.

W toku kształcenia studenci poznają wybrane koncepcje człowieka, rodzaje więzi społecznych i rządzące nimi prawidłowości, różne rodzaje struktur społecznych i instytucje życia społecznego, jak również teorie dotyczące wychowania, uczenia się i nauczania oraz różnorodne uwarunkowania tych procesów. Uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi: psychologii ogólnej, psychologii społecznej, teorii wychowania, pedagogice resocjalizacyjnej, systemom oświatowym, czy andragogice ogólnej.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia pedagogiczne w Warszawie

Praca po studiach

Absolwenci studiów pedagogicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie są wykształconymi, zorganizowanymi i zmotywowanymi pedagogami, posiadającymi wiedzę pedagogiczną i psychologiczną pozwalającą na rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania, opieki oraz nauczania i uczenia się. Ponadto, posiadają umiejętności i kompetencje niezbędne do doskonalenia własnego warsztatu pedagogicznego z wykorzystaniem nowoczesnych środków i metod pozyskiwania, organizowania i przetwarzania informacji. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: szkołach, gabinetach terapii pedagogicznej, świetlicach, instytucjach i stowarzyszeniach kulturalnych, organizacjach społecznych, organizacjach samorządowych, placówkach kulturalno- oświatowych, ośrodkach pomocy społecznej, lokalnych i międzynarodowych programach związanych z edukacją.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, biologia, matematyka.

 

Ile kosztują studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki to 4900 złotych za pierwszy stopień oraz 5000 złotych za drugi stopień.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów, a popularność ta spowodowana jest przede wszystkim możliwością pozyskania praktycznej i wielowymiarowej wiedzy, którą można wykorzystać w różnych miejscach. Wiedza ta złożona jest między innymi z takich zagadnień jak: psychologia ogólna, pedagogika społeczna, pedagogika resocjalizacyjna, biomedyczne podstawy rozwoju, psychologia rozwojowa, metody badań pedagogicznych.

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Pedagogika, realizowany na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzone są w podziale na stopnie. Kształcenie w ramach pierwszego stopnia trwa 3 lata, natomiast w ramach drugiego stopnia – 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to kierunek, który można studiować zarówno w trybie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studia stacjonarne, nazywane także studiami dziennymi, tryb, w którym zajęcia realizowane są od poniedziałku do piątku, i które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Studia niestacjonarne mogą mieć natomiast dwie formy – wieczorową lub zaoczną, chociaż ta pierwsza oferowana jest znacznie rzadziej. Czym zatem charakteryzują się studia zaoczne? To forma, w ramach której zajęcia odbywają się w weekendy (w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele) i realizowane są najczęściej co dwa tygodnie.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Pedagogiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia