Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – logistyczne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – logistyczne

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia logistyka i transport 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Grupa kierunku

Czym są studia logistyczne

Studia logistyczne to propozycja dla tych osób, które chcą dokładnie poznać sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej. To przestrzeń kształcenia złożona przede wszystkim z zagadnień z obszarów ekonomii i finansów oraz nauki o zarządzaniu i jakości. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: powiązaniami i relacjami między strukturami i instytucjami logistycznymi, metodami, narzędziami i technikami pozyskiwania danych, zjawiskami zachodzącymi podczas zamawiania towarów, transportu, magazynowania, dystrybucji i obsługi klienta, a także różnego rodzaju uwarunkowaniami prowadzenia działalności związanej z obsługą logistyczną.

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Logistyka, którego program nauczania złożony jest z przedmiotów poświęconych między innymi: geografii ekonomicznej, zarządzaniu, towaroznawstwu, infrastrukturze logistycznej, projektowaniu procesów, rynkowi usług logistycznych, czy ekonomice transportu.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia logistyczne w Warszawie

Praca po studiach

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nie są najbardziej złożonym obszarem kształcenia, ale za to bardzo konkretnym i nastawionym na rozwijanie jasno określonych umiejętności i przygotowującym do wykonywania określonych obowiązków. Absolwenci tych studiów wyróżniają się szeroką wiedzą w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw, zdolnością działania w sposób przedsiębiorczy, a także umiejętnościami samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi, prawnymi i innymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach transportowych, działach zaopatrzenia i planowania zapasów, centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, jednostkach zaopatrzenia i zbytu, hurtowniach, zagranicznych i międzynarodowych instytucjach związanych z transportem.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy nowożytny, język polski, geografia, historia, fizyka.

 

Ile kosztują studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia logistyczne w SGGW mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne lub bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki to 6400 złotych za rok.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

Jak wyglądają studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Logistyka, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Program nauczania złożony jest z wielu elementów, wśród których wymienić można między innymi: matematykę, mikroekonomię i makroekonomię, zarządzanie, marketing, prawo. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z ekonomiką gospodarki żywnościowej, zarządzaniem produkcją i usługami, logistyką zaopatrzenia, logistyką dystrybucji i zarządzaniem łańcuchem dostaw, obsługą celną w przepływie towarów i usług, gospodarką odpadami.

Studia podyplomowe stanowią dopełnienie zdobytej wiedzy i skierowane są do osób, które uzyskały dyplom licencjata bądź magistra.

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia logistyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dzielą się na licencjackie i magisterskie. Studia licencjackie trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie – 2 lata. Studia podyplomowe natomiast realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia logistyczne w SGGW to kierunek oferowany zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne, nazywane również dziennymi, to forma kształcenia, w ramach której zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, i które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Studia niestacjonarne mają natomiast formę studiów zaocznych. Studia zaoczne polegają na odbywaniu zajęć w weekendy – w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele, które organizowane są w ramach zjazdów, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Logistyka i Transport
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia