Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Budownictwo |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Budownictwo - studia wojskowe |
jednolite |
stacjonarne |
Studia z obszaru architektury i budownictwa w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie to propozycja kształcenia dla tych, którzy chcą pozyskać obszerną wiedzę, złożoną z zagadnień związanych między innymi z: budownictwem energooszczędnym, infrastrukturą drogową, infrastrukturą kolejową, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, czy eksploatacją i wyposażaniem budynków w nowoczesne instalacje umożliwiające minimalizację zużycia energii i wpływu na środowisko naturalne. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: chemią materiałów budowlanych, mechaniką teoretyczną, mechaniką budowli, budownictwem komunikacyjnym, czy fizyką budowli. Ponadto, uczestniczą w zajęciach poświęconych instalacjom budowlanym, technologii robót budowlanych, wytrzymałości materiałów, czy projektowaniu konstrukcji budowlanych.
Co wydaje się oczywiste, studia te posiadają wymiar praktyczny, a ich podstawowym celem jest przygotowanie do realizacji jasno określonych działań. Realizując zawarte w harmonogramie zajęcia, studenci mają przygotować się do projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nowoczesnych, energooszczędnych instalacji budowlanych, projektowania obiektów infrastruktury komunikacyjnej oraz kierowania robotami budowlanymi.
Zobacz także
Studia z obszaru architektury i budownictwa należą do przyszłościowych i perspektywicznych. Takiego charakteru nadają tym studiom dwa czynniki: po pierwsze praktyczny wymiar kształcenia oraz rynek, który nie ustaje w poszukiwaniach wykwalifikowanych specjalistów. W toku kształcenia studenci poruszają się po wielu zagadnieniach. Zaznajamiają się z ekonomiką budownictwa, budownictwem zrównoważonym, budownictwem specjalnym, czy prawem budowlanym. Przygotowują się do projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nowoczesnych, energooszczędnych instalacji budowlanych, kierowania robotami budowlanymi, oceny technologii budowy pod kątem wpływu na środowisko naturalne, projektowania obiektów infrastruktury komunikacyjnej, zarządzania utrzymaniem i eksploatacją obiektów infrastruktury.
Jak zatem może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Z pozyskanym wykształceniem absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach budowlanych, biurach projektowych, czy jednostkach wykonawczych. Ponadto, po odbyciu wymaganej praktyki, absolwenci mogą ubiegać się o uprawnienia wykonawcze i projektowe w specjalności konstrukcyjno- budowlanej, dzięki którym można pracować na takich stanowiskach jak: projektant konstrukcji, kierownik budowy, czy inspektor nadzoru.
W procesie rekrutacji na studia architektoniczne i budownictwo w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, język obcy nowożytny, język polski.
Studia z obszaru architektury i budownictwa w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie mogą być prowadzone w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Pierwsza forma kształcenia jest bezpłatna, natomiast koszt nauki w ramach drugiej formy wynosi 2700 zł za semestr w ramach studiów pierwszego stopnia oraz 2800 zł za semestr w ramach studiów drugiego stopnia.
Zobacz także
Studia z obszaru architektury i budownictwa w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie reprezentowane są przez Budownictwo zrównoważone oraz Eksploatację infrastruktury komunikacyjnej, prowadzone przez Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji. Kształcenie podzielone jest na pierwszy i drugi stopień, a zatem na studia inżynierskie i magisterskie.
Studia architektoniczne i budownictwo w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia z obszaru architektury i budownictwa w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie to kierunki realizowane na studiach inżynierskich i magisterskich. Studia inżynierskie obejmują 7 semestrów nauki, a studia magisterskie – 3 semestry.
Organizacja ćwiczeń i wykładów uzależniona jest od wybranego trybu kształcenia. Warto pamiętać o tym, że tryb stacjonarny polega na uczęszczaniu na uczelnię od poniedziałku do piątku i realizowaniu zajęć odbywających się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny posiada najczęściej formę zaoczną, polegającą na odbywaniu zajęć organizowanych w systemie weekendowych zjazdów, realizowanych zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie