Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia pierwszego i drugiego stopnia z obszaru zarządzania to bogata przestrzeń, złożona z licznych propozycji kształcenia. „Podyplomówka” to równie obszerny zestaw zagadnień i tematów, w którym każda osoba zainteresowana pozyskaniem dodatkowej wiedzy znajdzie coś dla siebie. Studia podyplomowe to możliwości edukacyjne, które mogą przełożyć się na możliwości zawodowe, i właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Słuchaczami, bo tak nazywa się uczestników zajęć w ramach tej formy studiów, są osoby, które chcą wiedzieć i umieć więcej, a z pozyskaną wiedzą wiążą jasno określone plany. Niektórym, zdobyta wiedza pomóc ma zdobyć lepsze stanowisko, a niektórym zmienić profesję.
Tematyka studiów podyplomowych z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Warszawskim uzależniona jest od wybranej propozycji kształcenia, co oznacza że słuchacze mogą wybrać najmocniej interesujące ich zagadnienie. Studia te umożliwiają pozyskanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu między innymi: negocjacji w biznesie, zarządzania w ochronie zdrowia, audytu i kontroli wewnętrznej, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania na rynku dzieł sztuki.
Zobacz także
Najistotniejszym założeniem studiów podyplomowych jest doskonalenie. Studia powiększają zakres wiadomości, rozwijają umiejętności, podnoszą kwalifikacje, przygotowują do wykonywania obowiązków zawodowych. Wybierane są przez osoby, które pozyskaną wiedzę chcą zamienić na przepustkę do awansu w miejscu pracy, bądź paszport do innej sfery zawodowej. Zarządzanie to takie zagadnienie, które warto rozebrać na czynniki pierwsze, ponieważ z każdej propozycji kształcenia płynie inny rodzaj wiedzy, a zatem każda stanowi fundament innej działalności.
Studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Warszawskim skierowane są do wszystkich absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia. Skierowane są także do osób zatrudnionych lub planujących pracę w komórkach audytu wewnętrznego, działach kadr i legalizacji firm zatrudniających cudzoziemców, klinikach medycznych, firmach z branży farmaceutycznej, instytucjach kultury, placówkach oświatowych, domach aukcyjnych, muzeach, działach HR, agencjach public relations.
W procesie rekrutacji na studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 5300 zł do 50000 zł.
Zobacz także
Uniwersytet Warszawski kierunki
Studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Warszawskim to zestaw propozycji, z których każda dostarcza kompleksowej wiedzy. To kierunki, dzięki którym można dokładnie zapoznać się z zasadami marketingu produktów farmaceutycznych, zarządzaniem zasobami ludzkimi, komunikacją korporacyjną, zarządzaniem projektami, finansowaniem kultury, zarządzania na rynku dzieł sztuki, zasadami zatrudniania cudzoziemców, czy prowadzeniem negocjacji w biznesie.
Studia podyplomowe – zarządzanie w Uniwersytecie Warszawskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia podyplomowe w Uniwersytecie Warszawskim realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów, jednak w ofercie stołecznej uczelni można odnaleźć także takie kierunki, których programy realizowane są w trakcie trzech semestrów – na przykład: Program Executive MBA w języku angielskim.
Studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Warszawskim najczęściej realizowane są w formie weekendowych zjazdów, co oznacza, że słuchacze spotykają się w siedzibie uczelni w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie. Formuła zajęć uzależniona jest od konkretnej propozycji kształcenia, jednak najczęściej spotykanymi są wykłady i warsztaty.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Warszawski